1. závod Českého poháru MINI-Z 2018-19

 V sobotu 20.10. 2018 se jel první závod Českého poháru sezóny 2018-19. Zahájení letos na klub TRCA Třebechovice pod Orebem. O proti předešlým sezónám, doznaly jednotlivé technické kategorie změn, které se odrazily nejen v přejmenování a dílčích úprav kategorií stávajících, ale přibyla kategorie další. Celkem se do registračního systému zahlásilo přes třicet závodníků se sedmdesáti auty. Bohužel ne všichni nakonec mohli dorazit, přesto jsme na místě registrovali 26 závodníků.

Do DDM v Třebechovicích se začali sjíždět závodníci již v předvečer akce a někteří se snažili trénovat dlouho do noci. Zahájení prvního závodu bylo poznamenáno problémy s aktualizovanou verzí měřícího programu, v němž zmizela veškerá data z předchozích závodů a bohužel i některé údaje pro rychlé rozřazení závodníků do kvalifikačních jízd. Proto se tyto dojížděly ještě po polední pauze. Konec závodu v podvečer přinesl následující výsledky:

MINI-Z Box Stock (junior)

1, Kurc Jan

2, Pfeffer Vít

3, Heřman Lukáš

5, Skřivánek Víťa

MINI-Z Box Stock (senior)

1, Benetka Jan

2, Kliský Luboš

3, Pfeffer Jiří

2WD Stock

1, Babka Adam

2, Blecha Jakub

3, Křišťan Petr

5, Senko Filip

6, Sibeke Petr

11, Skřivánek Víťa

2WD/4WD Open

1, Babka Adam

2, Linhart Václav

3, Doubek Martin

Formule 1

1, Babka Adam

2, Dvořák Petr

3, Blecha Jakub

HM

1, Sibeke Petr

2, Senko Filip

3, Dvořák Petr

Sezóna začala úspěšně pohodovým závodem. Druhý se pojede v sobotu 10.11.2018 v Praze na letňanském výstavišti v rámci výstavy Expo Racer.

Komentáře uzavřeny.