Archiv měsíceDuben, 2018

Poslední závod Českého poháru Mini-Z – Klatovy (Vrhaneč).

V sobotu 14.dubna 2018 se konal v Restauraci rodinného stylu ve Vrhaveč, Plzeňský Kraj, Czech Republic poslední závod českého poháru Mini-Z a tedy i vyhodnocení celého šampionátu sezóny 2017/2018. Vzhledem ke vzdálenosti do místa určení se závodníci z TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem přesunuli k cíli již v pátek večer. V přilehlém sále místní restaurace byla již postavena dráha a tak se mohlo zaujmout místo v depu a začít ladit auta na připravenou trať. Doslova rodinný přístup provozovatele restaurace byl nejen ve výborném jídle a pití, ale i v možnosti ubytování přímo v místě (v jídelně a sále provozovny). Kromě ladění autíček probíhala i debata jak budeme pokračovat v příští sezóně. V sobotu po snídani (opět vynikající) se začalo závodit. Po ukončení posledního závodu došlo k předání medailí za tento závod a poté předání pohárů za celý šampionát. Pak již následovala opět bohatá tombola v podání Alana Tretery z Pecka modelář. A jak dopadlo družstvo z Třebechovic: V kategorii Standart Junior obsadili stupně vítězů na 1.místě Pavlík Blažek, 2. místo Filip Senko. V kategorii Standart Senior na 3.místě Jakub Blecha. V kategorii Expert 5.Jakub Blecha, 6.místo Filip Senko. V kategorii Modified 4.místo Pavlík Blažek. Celkové umístění v šampionátu: Kategorien Standart Junior: Peťa Sibeke, Filip Senko a Pavlík Blažek. Kategorie Standart Senior: 2.místo Jakub Blecha, Kategorie Expert: 1.místo Jakub Blecha, 6.místo Filip Senko. Kategorie Modified: 3.místo Pavlík Blažek.

International Kyosho Masters – Praha 2018

Je neděle 8.4.2018 a tým TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem se vrátil z Prahy, kde se konal další ročník závodu International Kyosho Masters 2018. Tento se opět uskutečnil v prostorech Tyršova domu na Kampě. Letošní ročník byl doslova mezinárodní, neboť se ho zúčastnili závodníci z Rakouska, Německa, Slovenska, Švédska a Česka. Závodilo se v kategorii 2WD / 4WD Open, 2WD Le Mans, 2WD Stock, Formula 1, Mini-Z Box Stock, HM MASTERS. Za tým z Třebechovic se letošního ročníku zúčastnil jen Jakub Blecha a Petr Sibeke. Vzhledem k tomu, že se v pátek stavěla závodní dráha a připravovalo se technické zázemí jsme se ubytovali nad závodní drahou v Hostelu Sokol. Měli jsme tak přístup na dráhu doslova v bačkorkách. V pátek do noci probíhali volné tréninky, v sobotu pak tréninky měřené a kvalifikace. Večer pak bohatá tombola. V neděli pak od rána finálové jízdy, vyhodnocení a předání pohárů vítězům. Petr Sibeke jako JUNIOR ovládl kategorie Mistrovství ČR v Mini-Z Box Stock, 2WD Stock a 2WD Le Mans. Zde získal v poháry za první místa. Dále pak získal pohár za International Kyosho Masters 2018 v kategorii Mini-Z Box Stock. Jakub Blecha získal poháry za třetí místa v Mistrovství ČR v 2WD Le Mans a 2WD/4WD Open.

3.závod Speed Challenge 2018 – Habrová

V sobotu 31.3.2018 se konal v prostorech bývalé školy v přírodě v Rychnově nad Kněžnou - Habrové další závod aut měřítka 1:10. Místní klub odvedl parádní práci, když provedli výměnu koberce. Vše obnášelo odstranění starého koberce, odstranění linnolea, vystěrkování podlahy a položení koberce nového. Bohužel nový koberec ještě nestihl dokonale lehnout na podlahu a tak na něm byly místy nerovnosti. Taktéž začal trochu pouštět chlupy. Ale o to byl závod zajímavější. Po každé jízdě to znamenalo rozebrat auto a vyčistit nápravy a ložiska. Jakub Lizzbron Blecha si odvezl po finálových jízdách 1. místo v kategorii HOBBY a 2.místo v kategorii STOCK. Peťa Sibeke si odvezl 1.místo v kategorii STOCK a 1.místo v kategorii TRUCK.

7. závod Českého poháru Mini-Z v Horním Slavkově

V sobotu 24.března 2018 se konal "U Karkulky" v Horním Slavkově již 7. díl seriálu Českého poháru 2017/2018 aut Mini-Z. Vzhledem ke vzdálenosti z místa bydliště se odjelo z Třebechovic pod Orebem již v pátek odpoledne a na místo se dorazilo kolem 20 hodiny večerní. Na místě již probíhal kulturní program v podání dudáka z Klatov Jiří Pfeffer. Za DDM Třebechovice pod Orebem startovali tentokrát jen Jakub Jakub Lizzbron Blecha, Peťa Sibeke a Filip Senko. Trať již byla místním klubem postavená a tak jsme se ubytovali a začali trénovat. Nejen páteční večer ale i sobotní den patřil mimo jiné i výprodeji a prodeji dílů a aut Mini-Z v podání Alan Tretera a Ludvík Štefaník. Vše probíhalo v přátelském duchu. Závěrem pak bylo vyhodnocení závodů a opravdu bohatá tombola.