Archiv měsíceProsinec, 2017

2. závod GP MINI-Z 2017/18 – Vysoké Mýto

 V neděli 10.12. se v prostorách vysokomýtské Orlovny, které se již staly pro nás tradičními, jel letošní druhý závod seriálu. Předvánoční čas doplnila tematická výzdoba. Od osmé hodiny se scházeli závodníci a rozbalovali svá sezení v depu, které je vždy kouzelné z pohledu nezainteresované osoby tím, že na stolech obložených nezbytnými nástroji lze vidět zmenšeniny aut, která běžně vidět není, a když, tak ne v takovém množství. Mercedesy, Lamborgini, Ferrari,... v různých úpravách barevných i "funkčních". "Ladění" je další procedura, která hraničí s alchymií. zatímco u modelů vyšších měřítek lze mnoho parametrů přesně odměřit, zde mnohdy vítězí cit a zkušenosti nabyté vytrvalým sledováním chování modelů na trati a to ať vlastního, tak i soupeřů.

Vlastní závod se rozjel krátce po deváté hodině, kdy již dráha sestavená z dílů připomínajících puzzle, které svezly na místo oba pořádající kluby, získala dokonalý tvar. Zaregistrovaní závodníci do tří technických kategorií Standard, Open a Truck sledovali průběh, aby byli včas nastoupení v rozjížďkách, z nichž vzešlo rozdělení do finálových jízd. V rámci hodnocení se závodníci rozřazují do věkových kategorií, jak je uvedeno v následující výsledkové listině.

Standard

senior

1, Blecha Jakub
2, Vaněk Jiří
3, Ludvík Filip
4, Zahradník Jiří

starší junior

1, Sibeke Petr
2, Švec Petr
3, Senko Filip
4, Blažek Pavel

mladší junior

1, Rýz Štěpán
2, Kmoníček Samuel

Open

senior

1, Blecha Jakub
2, Doubek Martin
3, Švec Vladimír
4, Šeda Roman

starší junior

1, Švec Petr
2, Sibeke Petr
3, Senko Filip
4, Blažek Pavel

mladší junior

1, Rýz Štěpán

Pozn.:za TRCA nebyla závodníky zastoupena (nemoci a tak..)

TRUCK (nemá věkové kategorie)

1, Blecha Jakub
2, Švec Vladimír
3, Senko Filip
4, Doubek Martin
5, Vaněk Jiří

Závodní den skončil po třetí hodině, po vyhlášení výsledků, rozdání losované tomboly a vyklizení tělocvičny. Další závod tohoto seriálu nás čeká 18. února, kdy se v Třebechovickém DDM mimo něj pojede, o den dříve, tedy v sobotu, závod Českého poháru.