Archiv měsíceListopad, 2017

Víkend ve znamení závodů MINI-Z

   Již v pátek 10. 11. začaly v podvečer přípravy v naší klubovně a tělocvičně přípravy na první závod GP MINI-Z CUPu sezóny 2017/18, který se konal v neděli. Sobota byla věnována naší účasti na jiném závodě a to v pořadí již druhém ze série celkem osmi, které se jedou v rámci Českého poháru. Pořadatelem byl pražský klub První mini-z a místem PVA Letňany, Racing Expo 2017, v rámci něhož jsme získali nádherný prostor pro dráhu i zázemí.

   Do Prahy bylo třeba vyjet již kolem šesté ranní, abychom se v hale usadili a otestovali povrch ještě před závodem. Ač se jelo na RCP dráze, jako vždy bylo třeba doladit auta na danou teplotu a přilnavost. Krátce po desáté byly spuštěny kvalifikace do finálových skupin. Trať byla velká a umožnila současnou jízdu až desíti modelů, proto byly jejich skupiny větší než obvykle. Bohužel nás tlačil čas, který byl dán jak pozdějším zpřístupněním prostorů a co víc i koncem hlavní akce v 17 hodin. Finálové jízdy se proto zredukovaly na jedinou, která však byla desetiminutová.

   TRCA Třebechovice reprezentovali tradiční závodníci, Kuba Blecha, Pavel Blažek, Filip Senko, Petr Sibeke. Z celkového počtu patnácti rozdaných medailí jich v našem klubu skončilo pět. Kuba byl první v kategorii Standard-senior a také v Expertech. Petr za první příčku v kategorii Standard-junior, kde ve stejné kategorii na třetím místě skončil Filip a v závěsu za ním Pavel. Ten si odvezl medaili za třetí místo v nové kategorii Modified, kde se stejně jako v Expertech věková kategorie neřeší.

Na závod jsme jeli opět společně, zapůjčeným autobusem, což bylo velice příjemné zvláště po celodenní akci, návrat do Třebechovic byl krátce před devátou hodinou. Od osmé hodiny v neděli ráno se, v porovnání se sobotním závodem, do Třebechovic sjížděla méně početná skupina závodníků, aby soupeřili v již tradičních třech kategoriích. Pole třebechovických závodníků se rozrostlo o nová jména, což i do závodů vneslo nové výzvy. Po dlouhé době máme seniorského závodníka, který nevyrostl v našich řadách. Zde jsou výsledky za třebechovický tým:

STANDARD

ml.junior

1. Radek Šajn

2. Sam Kmoníček

4. Víťa Skřivánek

st.junior

1. Petr Sibeke

3. Pavel Blažek

4. Filip Senko

senior

1. Jakub Blecha

3. Jirka Zahradník

OPEN

st.junior

1. Filip Senko

3. Petr Sibeke

4. Pavel Blažek

senior

1. Jakub Blecha

TRUCK

1. Jakub Blecha

2. Filip Senko


  Oficiální část akce skončila rozdáním diplomů a tombolou. Zbývalo prostory uklidit a připravit na normální pracovní dny. Děkujeme všem, kdo nám se zajištěním akce pomohli, i závodníkům, kteří na jednotlivé akce dorazili.