Archiv měsíceŘíjen, 2017

Český pohár MINI-Z 2017/18 se rozjel

   A prvním hostitelem bylo Vysoké Mýto, kde místní MINI-Z nadšenci zorganizovali závod v prostorách nové tělocvičny. Kdy? V sobotu 7. října. Od osmé hodiny ranní se na místo začali sjíždět ze všech koutů České republiky závodníci, pro které nejde jen o závod, ale i setkání s kamarády, lidmi stejné krevní skupiny.
   Díky online registraci závodníků a vydařené poslední aktualizaci měřícího programu, proběhla registrace pětadvaceti závodníků i jejich třiapadesáti modelů hladce. První rozjížďky se rozjely kolem desáté hodiny. Letos poprvé se jede ve čtyřech kategoriích – Standard, Expert, Formule F1 a nově Modified.
   O pohodlí závodníků se starali rodinní příslušníci organizátorů, tedy, mamky a dcery. Káva, čaj, limo. Ceny mírné, domácí buchty skvělé a zadarmo, no nedejte si ;o).
    Za třebechovický klub TRCA se zúčastnili závodu stálice, Kuba Blecha, Péťa Sibeke, Filip Senko a Pavel Blažek. Všichni se na závody těšili, trénovat na sezónu začali hned v prvních dnech po prázdninách a teď mohli svou píli zúročit. Z rozjížděk se dostali v kategorii Standard do skupiny „A“ Kuba i Petr, Filip na čele „béčka“ a Pavel na páté pozici téže skupiny. Kuba stanul v čele „áčka“ skupiny Expert, Pavel na třetí pozici nové skupiny Modified, která měla jen jednu skupinu. Po tvrdých bojích, kde slabší nátury neměly daleko k silnějším výrazům, si naši borci odvezli medaile za skvělé výkony.
   Juniorská kategorie Standardu měla osm závodníků, trojice medailistů byla v modrém, tedy z TRCA, v pořadí Petr, Filip a Pavel. Kuba si odvezl zlato za seniorskou kategorii Standardu a Experta, v němž Filip skončil na čtvrtém místě, tedy bez medaile, ale v konkurenci dvaceti závodníků jde o skvělý výsledek. Pavel v souboji s Vaškem Podlešákem, který přijel z Aše, podlehl a skončil čtvrtý. Modified je kategorie s nejvýkonnějším tuningem, umístění je tedy velký úspěch.
    Konec a vyhodnocení závodu se protáhlo a závodníci se se zážitky rozjížděli po dvanácti hodinách strávených zpět do svých domovů. Organizátorům patří uznání a velký dík za skvěle připravenou akci.