Archiv měsíceZáří, 2017

Další závod Speed Challenge 2017 – Solnice

V sobotu 9.9.2017 se v Solnici na asfaltu jel další závod šampionátu Speed Challenge 2017. Počasí bylo objednáno a tak někteří v karavanech (Pavel Tichý) a obytných vozech (Aleš Raud) vyrazili na místo už v pátek v podvečer. Ostatní přijeli v sobotu ráno (včetně BUFETu (Alfreda Kokosky - Petra Horáka)) a postavili malé stanové městečko.

Pak začal závod rozjížďkami v kategorii Formule, Hobby, Stock a Truck. Poslední dvě kategorie byly sloučeny v jednu startovní skupinu. Sluníčko svítilo, ale vítr, který vál v našem dolíčku pokaždé z jiné strany dělal problémy i na závodní trati.

Rozjížďky se z našich povedli nejlépe Jakubovi Blechovi, který jak v Hobby tak ve Stocku startoval do finále z prvního místa. Finále zase ovládl Petr Sibeke, který si tak v kategorii Stock vyjel cenné body za první místo. Jakub Blecha byl ve stejné kategorii druhý a v kategorii Hobby první.

Letní soustředění

Je tu opět konec letních prázdnin a s ním i letní soustředění, které proběhlo od středy do neděle 23. - 27.8. Chata v Rokytnici v Orl. horách nám poskytla vše potřebné k odpočinku i zábavě, nebo-li došlo na lenošení, kulinářské požitky i adrenalin a soutěže. Předpověď počasí byla příznivá, jen z počátku nebylo takové teplo jako v dvou posledních letech.

V den odjezdu se po naložení dráhy a dalších nezbytných věcí vydal konvoj čtyř vozidel směrem k Orlickým horám. Po hodině jízdy jsme byli na místě, zabydleli se a při přípravě pozdního obědu čekali na kamarády z Chebu. Již nepsaným pravidlem je, že než se vybalí dráha, zahrajeme si ping pong. Ani letos tomu nebylo jinak, jen se sešlo víc hráčů a nadšení ze hry se protáhlo přes půlnoc.

První den pobytu, čtvrtek, jsme podnikli výlet na Suchý vrch, na rozhlednu a na 3km od ní vzdálenou pevnost tvrz Bouda. Myslím, že na nás nezapomenou, ono asi nikde, ale Tři čuníky Jarka Nohavici do pochodu podzemní chodbou asi nikdo ještě nezpíval. Z čeho jsme měli radost, že se k naší výpravě přidali i další  návštěvníci.

Pátek byl ve znamení sportu. Dopolední návštěva lanového centra se protáhla do hodin odpoledních. Vzpomínat dlouho, v dobrém, budeme my i obsluha. Ze sedmnácti členné skupiny si deset zakoupilo lístek v poměru 1:1 dospěli a děti. Cestu jsme nezvolili tu nejkratší a tak si někteří sáhli na dno svých sil. Ke cti všech patří, že nikoho nemusela obsluha sundavat dolů. Na čtvrtou hodinu odpolední byly na dvě hodiny zamluvené dvě dráhy bowlingu. Hra se rozjela tak, že jsme o půl hodiny ještě nastavili. Přijel za námi Petr Dvořák z V. Mýta, který vydržel i přes noční bojovku a až s půlnocí se vracel domů.

Sobota byla dnem fyzického odpočinku, přesto plná soutěží. Hrály se deskové hry, střílelo ze vzduchovky, ke slovu přišly i naše minizetka a na samý závěr, po sbalení dráhy, se opět rozjelo ping pongové řádění. Večer patřil vyhodnocení sportovních aktivit a tombole. Vyhrál každý kdo s námi jel. Pokud smích prodlužuje život, máme dobrý základ.

Neděle je tradičně dnem, kdy se balí a uklízí. Nikomu se odjet nechtělo a ozývaly se hlasy, že by příští soustřední mělo být minimálně týdenní. Společný oběd zakončil náš pobyt v Rokytnici. Zbývalo dojet domů a cestou vyložit zapůjčené věci. Zdrávi jsme dojeli. Dík patří všem za další společně strávený čas.