Archiv měsíceÚnor, 2017

3. závod GP MINI-Z CUPu za námi

   V neděli 19. 2. se v Orlovně ve Vysokém Mýtě jel třetí, tedy předposlední, závod GP MINI-Z CUPu. Od osmé hodiny ranní se sjížděli závodníci a postupně obsazovali připravené stoly v depu. Stavěla se také trať, jejíž tvar nevycházel ze zažitých šablon, ale byla plně nechána na dohodě zúčastněných tvůrců. Poměr technických a klidných úseků byl příjemně vyvážený a tak se nenašel nikdo, kdo by ji pohaněl.

   Třebechovický tým měl tradiční pánské zastoupení z rodinných týmů Blažkových, Blechových, Senkových, Sibekových a Šajnových. Závodní den obsahoval dvě rozjížďky a tři finálové jízdy v každé technické kategorii. Nejvíce obsazenou byl tentokrát Open následovaný kategorií Standard, nejméně závodníků bylo pak v kategorii TRUCK, jehož stroje nejsou plně postavené na komerčních dílech. Je třeba do něj vložit více úsilí, tedy manuální zručnosti a času, což ne každý v potřebném poměru má.


   Výsledky se nijak výrazně nelišily od předchozích kol. Výrazně si polepšili jen Filip Senko a Radek Šajn, kteří jsou vesměs zvyklí na první nemedailovou pozici. Posun o jednu příčku nahoru jim tentokrát přinesl diplom a fotografii z jeho předání. Konkrétně dopadl závod takto:
== Standard ==
Mladší junioři:
1, Petr Sibeke
2, Pavel Blažek jun.
3, Radek Šajn
 

Starší junioři
1, Petr Švec
2, Jakub Blecha
3, Filip Senko
 

== Open ==
Mladší junioři:
1, Petr Sibeke
2, Pavel Blažek jun.
3, Bóďa Rýz
 

Starší junioři
1, Petr Švec
2, Jakub Blecha
3, Filip Senko
 

   Jediným závodníkem z řad seniorů Třebechovického klubu je Pavel Blažek, který v kategorii Open obsadil šestou příčku.
   Závod skončil v odpoledních hodinách vyhlášením výsledků a tradiční tombolou. Další, poslední v tomto ročníku, se pojede v DDM Třebechovice p. O. přesně za měsíc, přičemž v sobotu před ním se ve stejných prostorách pojede závod Českého poháru.

Mezinárodní mistrovství Micro 2017 – Bystřice pod Hostýnem

O víkendu 3. až 5. února 2017 se konalo v Bystřici pod Hostýnem v Kulturním domě Sušil, Mezinárodní mistrovství Micro 2017 – mistrovství autíček Mini-Z. Kroužek TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem využil nabídky „Regionálního autobusového dopravce - AUDISBUS“ a k jízdě do vzdáleného místa konání využil malého autobusu IVECO, do kterého se naskládali nejen všichni závodníci s mechaniky, ale i jejich náklad potřebných dílů a závodních aut. Na místo určení naše skupina dojela kolem 20. hodiny. Na místě konání nás místní nejprve ubytovali a pak jsme už začali trénovat. Koberec, na kterém se jelo je pro nás nezvyklý a tak se ladilo použití pneumatik na závodních autíčkách. V uvedeném závodě, který začínal v sobotu se jelo v několika kategoriích FORMULE, STOCK, OPEN, TRUCK, RETRO. Strava byla místními zajištěna v přilehlé restauraci SUŠIL. Bylo přihlášeno několik desítek závodníků, ale počasí a nemoc, některé závodníky odhlásilo. Jednalo se o mezinárodní závod a kromě závodníků z České republiky se účastnili i závodníci ze Slovenska.

V sobotu ráno začalo závodní klání nejprve rozjížďkami na 3 nejrychlejší kola a poté dle výsledků rozlosování do skupin. Poté pak jízdy ve finálových skupinách. Ze tří výsledků se pak počítaly do konečného dva nejlepší. Kategorie FORMULE měla jen jednu finálovou jízdu, která trvala 20 minut se zastávkou v depu a výměnou baterii (akumulátorů). Kategorie TRUCK pak tři jízdy, z nichž každá trvala 15 minut se dvěma zastávkami v depu.

Účast za klub TRCA Třebechovice pod Orebem při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha, Petr Sibeke a Filip Senko.

Umístění našich závodníků v konečném hodnocení:

Jakub Blecha: Kategorie TRUCK 5.místo celkově, 3. místo v kategorii TRUCK STOCK, 2. místo v kategorii TRUCK JUNIOR Kategorie FORMULE 4.místo celkově, 2. místo v kategorii FORMULE JUNIOR Kategorie STOCK 4.místo celkově, 2. místo v kategorii STOCK JUNIOR Kategorie OPEN 4.místo celkově, 2. místo v kategorii OPEN JUNIOR

Petr Sibeke: Kategorie RETRO 2.místo celkově, Kategorie STOCK 5.místo celkově, 3.místo STOCK JUNIOR Kategorie OPEN 3.místo celkově, 1.místo OPEN JUNIOR

Filip Senko: Kategorie STOCK 8.místo celkově Kategorie OPEN 7.místo celkově, 3.místo OPEN JUNIOR

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů.

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha