Archiv měsíceLeden, 2017

3. závod Zimního poháru DDM Cvrček Teplice – AVZO Neratovice

Lednové víkendy byly pro TRCA při DDM Třebechovice volné a tak si někteří jezdci odskočili na 3. závod Zimního poháru DDM Cvrček Krupka, který se konal v prostorech AVZO Neratovice. Vzhledem ke vzdálenosti, která byla přijatelná, obsadilo startovní pole i několik závodníků, kteří tento šampionát zpravidla nejezdí. Jelo se na povrchu – koberci a tak vše bylo pojato jako trénink na nadcházející Mistrovství MMM 2017, které se koná v Bystřici pod Hostýnem.

Startovalo se v kategoriích STANDART, OPEN a FORMULE. V kategorii STANDART čítalo startovní pole 14 modelů, v kategorii EXPERT to bylo 10 modelů a ve Formulích F1 pak 6 modelů.

Mezi favority v závodním poli patřil jako obvykle Petr Dvořák, Jakub Blecha a Martin Grivalský. Petrovi se podařilo naladit auto nejlépe a tak obsadil ve všech kategoriích první místo. Do poslední jízdy se pak Jakub s Martinem doslova rvali o každý metr koberce. Jakub obsadil v kategorii Standard třetí místo za Martinem a v kategorii Open si tyto místa vyměnili.

Kategorie STANDARD - 1. Petr Dvořák 2. Martin Grivalský 3. Jakub Blecha

Kategorie EXPERT - 1. Petr Dvořák 2. Jakub Blecha 3. Martin Grivalský

Kategorie FORMULE - 1. Petr Dvořák 2. Martin Grivalský 3. Petr Prejsa

Blecha přivezl ZLATO a BRONZ, Sibeke STŘÍBRO 1. závod Speed Challenge 2017 – Habrová

V sobotu 21. ledna 2017 se konal první letošní závod dalšího ročníku šampionátu Speed Challenge 2017 na koberci v Rychnově nad Kněžnou - Habrové. Bohužel zimní čas a mrazy zapříčinily, že i přes plynové topení teplota prostor pro závodníky nepřesahovala 12 °C. Občerstvení pana Horáka bylo opět na místě a tak ke spokojenosti všech nic nechybělo. Účast na prvním závodu byla obrovská.

V kategorii FORMULE startovalo celkem 10 závodníků, HOBBY 9 závodníků (mladších i starších), STOCK 7 závodníků, TRUCK 5 závodníků. Účast za klub TRCA Třebechovice pod Orebem při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke, do kategorie HOBBY se přihlásil i senior - Petr Sibeke starší. Nízká teplota dráhy znamenala, že každý volil takové pneumatiky, které by jeho auto udržely na trati. Někteří dokonce pneumatiky nahřívali. Vzhledem k velkému počtu závodníků se startovalo v sedmi skupinách, byl tedy čas na rozehřátí před každou jízdou.

Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na třetím místě, Petr Sibeke byl druhý, velkému soupeři Milanu Wolfovi se nedařilo ve výběru pneumatik a startoval čtvrtý. Na první pozici byl Martin Šponar. V kategorii HOBBY byl Jakub na prvním místě, Petr Sibeke starší na devátém místě.

Ve finálových jízdách ve STOCKu obhájil Petr Sibeke svoji startovní pozici a tak skončil na celkovém druhém místě, Jakub skončil na místě třetím. V kategorii Hobby vyhrál Jakub Blecha a Petr Sibeke starší na devátém místě.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Fotografie: trcacz.rajce.idnes.cz/1.zavod_Speed_Habrova_2017/ TRCA

Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha