Archiv měsíceProsinec, 2016

Přejeme vám všem…

PF TRCA
PF TRCA

2. závod GP 2016/2017 – Třebechovice, aneb ZLATO zůstalo doma.

V neděli 10. prosince se v prostorách DDM Třebechovice jel druhý závod sedmého ročníku GP MINI-Z CUPu. Předvánoční čas a nemoci způsobili, že bylo startovní pole závodníků oslabené. V kategorii STANDART bylo 8 závodníků, v kategorii OPEN 8 závodníků a v kategorii TRUCK 6 závodníků. Příprava celé začala již v pátek večer, neboť sobota byla perným závodním dnem pro část klubu, která dojížděla poslední závod šampionátu v nedalekém Rychnově nad Kněžnou. Na pomoc přišly i rodinní příslušníci. Maminky dodaly prostorám výzdobou a cukrovím vánoční náladu, zatímco zbytek přítomných kompletoval dráhu.

V neděli se kolem osmé začali sjíždět závodníci. Mimo místních přijeli kamarádi z Vysokého Mýta, Prachatičtí dorazili v již v sobotu večer a přespali v tělocvičně. Startovní signál k první rozjížďce zazněl krátce po deváté hodině. Jelo se ve svižném tempu, a protože účastníků nebylo mnoho, museli občas s nahazováním pomoct i tatínkové – technici. Polední finálová jízda končila kolem půl třetí. Následovalo vyhlášení výsledků a losování tomboly, která byla díky blížícím se svátkům o něco bohatší, než bývá zvykem.

Výsledky závodu po finálových jízdách:

Jakub Blecha - kategorie STANDART (starší junior) - 1. místo celkově i v kategorii kategorie OPEN - 1. místo celkově i v kategorii kategorie TRUCK - 1. místo celkově i v kategorii

Petr Sibeke - kategorie STANDART (mladší junior) - 3. místo celkově a 1. v kategorii kategorie OPEN - 2. místo celkově a 1. v kategorii

Filip Senko - kategorie STANDART (starší junior) - 4. místo celkově a 2. v kategorii kategorie OPEN - 4. místo celkově a 2. v kategorii

Pavlík Blažek - kategorie STANDART (mladší junior) - 8. místo celkově a 2. v kategorii kategorie OPEN - 7. místo celkově a 2. v kategorii

Pavel Blažek - kategorie OPEN (Senior Papas) - 10. místo celkově

Radek Šajn - kategorie STANDART (mladší junior) - 10. místo celkově a 3. v kategorii

Fotodokumentace: trcacz.rajce.idnes./2.zavod_GP_2016_2017_Trebechovice/

Stránky klubu: www.trca.cz

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

Speed Challenge 2016 – skončil

V sobotu 10. prosince 2016 se konal v Habrové na koberci poslední závod šampionátu Speed Challenge 2016. Jednalo se o poslední závod spojený s noční show, jízdou zručnosti, osvětlenými auty a občerstvením. Občerstvení pana Horáka bylo na místě a tak ke spokojenosti všech nic nechybělo. V kategorii FORMULE startovalo celkem 7 závodníků, HOBBY 8 závodníků (mladších i starších), STOCK 4 závodníci a TRUCK 4 závodníci. Účast za klub TRCA Třebechovice pod Orebem při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke.

Jakubovi se v HOBBY příliš nedařilo, při druhé rozjížďce vypověděl službu motor. Díky kolegialitě Petra Sibekeho, který mu zapůjčil celé auto, nakonec rozjížďky dojel a postoupil do finálových jízd na druhé pozici za Milanem Volfem. V kategorii STOCK postoupil do finále na čtvrté pozici. Petr Sibeke v kategorii STOCK předjel Milana Wolfa a Martina Šponara a startoval první. Ve finálových jízdách ve STOCKu obhájil Petr Sibeke svoji pozici a tak skončil na celkovém prvním místě, Jakub skončil na místě čtvrtém.

V kategorii HOBBY vyhrál Milan Wolf a Jakub Blecha skončil na druhém místě. Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů.

Po vyhodnocení posledního závodu byl vyhodnocen i celý šampionát Speed Challenge 2016. Zde Jakub Blecha obsadil celkové první místo v kategorii HOBBY před juniorem Šimonem Horákem. V kategorii STOCK obsadil Jakub celkové čtvrté místo, na třetí pozici se vyhoupl Petr Sibeke.

Po vyhodnocení náš Team odjížděl domů bez účasti na noční show, neboť v neděli v prostorách tělocvičny DDM Třebechovice pod Orebem pokračují závody modelů Mini-Z, dalším závodem GP 2016/2017.

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

4. závod Českého poháru 2016/2017 – Cheb (dvojité zlato a stříbro do Třebechovic pod Orebem).

V dějinách závodů Českého poháru se v sobotu 3. prosince 2016 konal v historii první závod v Chebu. Karel Mraček a jeho realizační tým zajistili prostory v místním DDM Sova. Velikost akce dávala tušit již tabulka registrovaných účastníků na webu. Jely se tradičně kategorie Formule F1, Standart a Expert. Vzhledem ke vzdálenosti náš tým odjížděl na místo už v pátek, kdy jsme postavili na místě depo a potrénovali. Noc jsme strávili v nedalekých Františkových Lázních u Marka Baláže, který nám již poněkolikáté nocleh nabídl. V sobotu jsme se vrátili na osmou hodinu, abychom stihli provést poslední kontrolu a případné úpravy techniky ještě před zahájením závodu. Neboť mimo dvou jezdců přijeli všichni nahlášení, prostory konání závodu jsme opouštěli po jeho konci takřka o dvanáct hodin později. V kategorii STANDART čítalo startovní pole 26 modelů, v kategorii EXPERT to bylo 23 modelů a ve Formulích F1 pak 6 modelů. Tentokráte se podařilo naladit nejlépe auta Jakubovi Blechovi, který vyhrál v kategorii Standard první místo jak v absolutním pořadí, tak i v kategorii Senior. Taktéž si převzal zlatou medaili za první místo kategorii EXPERT. Petr Sibeke byl v kategorii junior Standard druhý. Filip Senko byl opět čtvrtý a to v obou kategoriích. Jeho výsledky však ukazují neustálý posun vzhůru a je otázkou, kdy se mu povede se prosadit. První pětici juniorů kategorie Standard uzavíral již poněkolikáté jejich klubový kolega Pavel Blažek, jemuž se podařilo probojovat do skupin finále B ve Standardu i Expertu. V druhé jmenované kategorii pak skončil sedmý.

Kategorie STANDARD JUNIOR

1. Petr Švec 2. Petr Sibeke 3. Adam Babka 4. Filip Senko 5. Jan Benetka 6. Pavel Blažek

Kategorie STANDARD SENIOR

1. Jakub Blecha 2. Petr Dvořák 3. Martin Grivalský 4. Marek Baláž 5. Martin Doubek

V kategorii Expert se věkové kategorie nehodnotí. Dvořák, Blecha, Švec je trojlístek jezdců, který je ve Finálových skupinách „A“ vidět již dlouho. Ani v tomto závodu se situace nezměnila.

Kategorie EXPERT

1. Jakub Blecha 2. Petr Dvořák 3. Petr Švec 4. Filip Senko 5. Adam Babka 6. Martin Grivalský 7. Pavel Blažek

V kategorii Formule F1 jména závodníků z klubu TRCA nenajdeme. Závod s těmito modely si sice vyzkoušeli na letošním MINI-Z International Masters v Praze, ale neoslovilo je to natolik, aby pokračovali.

Kategorie Formule F1

1. Petr Dvořák 2. Martin Grivalský 3. Adam Babka 4. Miloslav Kliský 5. Marek Baláž 6. Václav Podlešák

Akce skončila takřka po deseti hodinách vyhlášením výsledků, předání medailí a losovanou tombolou. Vzhledem k tomu, že se další závod Českého poháru pojede až v březnu 2017 v Třebechovicích pod Orebem, závodníci si popřáli i veselé Vánoce.