Archiv měsíceListopad, 2016

3. závod Českého poháru – Neratovice

   V dějinách závodů Českého poháru se únorový závod, pořádaný roku 2014 v Neratovicích, zapsal jako nejméně obsazený. Ten den se po oblevě díky mrazu staly silnice po celé ČR jedním velkým kluzištěm. Letos se karta obrátila a nebylo závodů v Českém poháru, kdy by se sjelo tolik závodníků a aut. Na přijíždějící sice pršelo, ale z avizovaných 69 modelů aut se na start postavilo 61 a namísto 37 závodníků jin na místo dorazilo 33. Přesto závod v Neratovicích, 19.11.2016, zůstává nejvíce obsazeným závodem v dějinách Českého poháru. Velkost akce dávala tušit již tabulka registrovaných účastníků na webu. Největší nápor na registrační server byl v průběhu čtvrtka před sobotním závodem, kdy se přihlásila takřka polovina jezdců, což pořadatelům zamotalo hlavu s přípravami. Sehnat během 24h stoly a židle a přeorganizovat prostor zázemí není zas tak lehký úkol. Povedlo se. V sobotu se již od osmé hodiny ranní sjížděli závodníci na místo konání závodu a průběžně registrovali. Tím bylo možné spustit závody s předstihem, tedy krátce po deváté hodině.

   V Kategorii STANDARD čítalo startovní pole 28 modelů, v kategorii EXPERT to bylo 23 modelů a ve Formulích F1 pak 10 modelů. AVZO Neratovice nabízí k závodům stabilní, rychlou, kobercovou dráhu, která je pro závodníky stále výzvou a to i přes fakt, že mnozí z nich na koberci běžně nejezdí. O to bylo pro ně náročnější naladit si auta až na místě. Že to možné je dokázal Petr Sibeke, který vyhrál v kategorii Standard první místo jak v absolutním pořadí, tak i v kategorii Junior. Čtvrtý byl Filip Senko, který svým výkonem zatím nestačí na roboticky přesně jezdící závodnickou špičku. V první pětici juniorů uzavíral též jejich klubový kolega Pavel Blažek, jemuž se začalo v závodech dařit na konci loňské sezóny. V seniorech si výborně vedl náš Jakub Blecha, který skončil celkově třetí, avšak druhý za věčným rivalem Petrem Dvořákem z pražského klubu První MINI-Z.

Kategorie STANDARD JUNIOR
1. Petr Sibeke
2. Petr Švec
3. Adam Babka
4. Filip Senko
5. Pavel Blažek

Kategorie STANDARD SENIOR
1. Petr Dvořák
2. Jakub Blecha
3. Martin Grivalský
4. Luboš Kliský
5. Petr Křišťan

   V kategorii Expert se věkové kategorie nehodnotí. Dvořák, Blecha, Švec je trojlístek jezdců, který je ve Finálových skupinách „A“ vidět již dlouho. Ani v tomto závodu se situace nezměnila.

Kategorie EXPERT
1. Petr Dvořák
2. Jakub Blecha
3. Petr Švec
4. Adam Babka
5. Luboš Kliský
7. Filip Senko (druhý ve finálové skupině B)
11. Pavel Blažek (první ve finálové skupině C)

   V kategorii Formule F1 jména z klubu TRCA nenajdeme. Závod s těmito modely si sice vyzkoušeli na letošním MINI-Z International Masters v Praze, ale neoslovilo je to natolik, aby pokračovali.

Kategorie Formule F1
1. Petr Křišťan
2. Petr Dvořák
3. Martin Grivalský
4. Petr Prejsa
5. Adam Babka

   Akce skončila takřka po deseti hodinách vyhlášením výsledků, předání medailí a losovanou tombolou. AVZO Neratovice se opět zapsalo jako zdatný organizační tým.

1. závod GP MINI-Z CUP sezóny 2016-17

13.11.2016 se odjel první závod již sedmého ročníku GP MINI-Z CUP. Ve Vysokomýtské Orlovně se sešla dvacítka závodníků, kteří změřili své síly v kategoriích STANDARD, OPEN a TRUCK. Od osmé hodiny ranní probíhaly přípravy na straně pořadatele i v depu. Stavěla a čistila dráha, chystalo ozvučení a stanoviště rozhodčího. Jezdci a jejich technici ladili nastavení aut a vysílačů. Krátce po deváté začala první rozjížďka. Závod probíhal plynule až do odpoledních hodin, kdy na závěr akce proběhlo vyhodnocení, rozdání diplomů a losování tomboly.
 

Kategorie Standard

ml.junior
1. Petr Sibeke
2. Pavel Blažek
3. Bóďa Rýz
4. Radek Šajn
 

st. junior
1. Petr Švec
2. Jakub Blecha
3. Filip Senko
4. Jan Prchal
 

Kategorie Open

ml.junior
1. Petr Sibeke
2. Pavel Blažek
3. Bóďa Rýz
 

st. junior
1. Jakub Blecha
2. Petr Švec
3. Filip Senko
 

Kategorie Truck (hodnoceno jen absolutní pořadí)
1. Petr Švec
2. Jakub Blecha
3. Jan Prchal
 

Další závod se pojede v neděli v tělocvičně DDM Třebechovice pod Orebem dne 11. 12. 16. Bude mít vánoční atmosféru a jistě přinese i mnohá překvapení.