Archiv měsíceŘíjen, 2016

Blecha přivezl ZLATO a BRONZ, Sibeke 2x ZLATO ……… 10. závod Speed Challenge 2016 – Habrová

Blecha přivezl ZLATO a BRONZ, Sibeke 2x ZLATO 10. závod Speed Challenge 2016 - Habrová V sobotu 29. října 2016 se konal mimořádně desátý (náhradní) závod šampionátu Speed Challenge 2016 na koberci v Habrové. Občerstvení pana Horáka bylo na místě a tak ke spokojenosti všech nic nechybělo.

V kategorii FORMULE startovalo celkem 7 závodníků, HOBBY 7 závodníků (mladších i starších), STOCK 5 závodníků, TRUCK 5 závodníků. Účast za klub TRCA Třebechovice pod Orebem při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke, tentokráte oba v kategoriích STOCK i HOBBY.

Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na třetím místě, Petr Sibeke předjel Milana Wolfa a startoval první. V kategorii HOBBY byl nasazen do finálových jízd Jakub na druhém místě a Petr Sibeke na třetím místě.

Ve finálových jízdách ve STOCKu obhájil Petr Sibeke svoji pozici a tak skončil na celkovém prvním místě, Jakub skončil na místě třetím. V kategorii Hobby vyhrál Jakub Blecha a Petr skončil na druhém místě (ale první v kategorii Junior). Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů.

Příští závod se jede 19. listopadu 2016 opět v Rychnově nad Kněžnou – Habrové, ale bohužel bez naší účasti. Tým TRCA v kompletní sestavě tentokráte pojede s autíčky Mini-Z na závody do AVZO Neratovice.

Fotografie:

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

2. závod Č.poháru – Horní Slavkov

 Dne 22. 10. se jel druhý závod Českého poháru. Hostitelem byl RC klub v cca 300 km vzdáleném Horním Slavkově. Využili jsme proto pohostinnost kamaráda z nedalekých Františkových Lázní, vyrazili na cestu již v pátek odpoledne a přenocovali u něj.
Sobotního závodu se zúčastnilo 22 závodníků. Poprvé se soutěžilo ve třech kategoriích. Mimo již tradičního Standardu, vozů s minimálním tuningem a Expertu, kategorie, která povoluje značnou úpravu vozu, se jely modely vozů Formule F1. Naši borci zůstali věrní kategoriím původním a nutno přiznat, že se jim v nich dařilo. Kategorie Standard se hodnotí podle věku závodníka. V juniorech, kterých se sešlo devět, nás zastupovali Pavel Blažek, Petr Sibeke a Filip Senko. Poslední dva jmenovaní se v rozjížďkách propracovali společně s Kubou Blechou, který již soutěží za seniory, do skupiny A. Pavlovi se nevydařila třetí rozjížďka, kdy se mu díky kolizi s jiným závodníkem uvolnila karoserie, místo zlepšení se bodově propadl a startoval z druhého místa skupiny B.


Junior Standard

1, Petr Sibeke
2, Filip Senko
4, Pavel Blažek

Senior Standard

2, Jakub Blecha

Do kategorie Expert se registrovalo 18 závodníků. V pětičlenné finálové skupině „A“ zastupoval TRCA trojlístek Kuba Blecha, Filip Senko a Pavel Blažek, který se takto vysoko dostal historicky poprvé. Věkové kategorie se zde neřeší. Kuba s Filipem deklasovali Petra Dvořáka, Pavel nedal šanci Markovi Balážovi. Tedy, výsledné pořadí bylo

Expert

1, Jakub Blecha
2, Filip Senko
4, Pavel Blažek

Závěr akce patřil vyhlášení výsledků a tradiční tombole. Celou akci provázela dobrá nálada, byl i čas na výměnu zkušeností a tak nikdo nelitoval času, který jsme strávili cestou napříč republikou.

Blecha přivezl ZLATO a BRONZ, Sibeke STŘÍBRO…… 9. závod Speed Challenge 2016 – Habrová

V sobotu 8. října 2016 se konal již devátý závod šampionátu Speed Challenge 2016 na koberci v Habrové. Původně plánovaný poslední závod na asfaltu v Solnici počasí zkazilo a tak se všichni závodníci včetně občerstvení přesunuli na koberec do Habrové. V kategorii FORMULE startovalo celkem 7 závodníků, HOBBY 7 závodníků (mladších i starších), STOCK 5 závodníků, TRUCK 4 závodníci. Účast za klub TRCA Třebechovice pod Orebem při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke.

Od rána probíhaly v každé kategorii čtyři rozjížďky, z nichž se do finálových jízd počítaly dva nejlepší výkony. Jezdci startovali vždy v jedné skupině. Na tři finálové jízdy se kategorie Formule a Hobby rozdělila na dvě startovní skupiny. Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na čtvrtém místě startovního roštu a v kategorii HOBBY na prvním místě, Petr Sibeke byl v kategorii STOCK na třetím místě.

Ve finálových jízdách ve STOCKu měl Jakub před sebou silné protivníky (Wolfa, Šponara a Sibekeho). V kategorii HOBBY měl soupeře Horáka za sebou. Ve finálových jízdách HOBBY doslova bojoval o každý centimetr koberce. Nakonec rozhodla poslední jízda a Jakub skončil v celkovém pořadí HOBBY na druhém místě, ve své kategorii byl první. V Kategorii STOCK skončil na třetím místě a Petr Sibeke byl druhý.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Příští závod se jede už 29. října 2016 opět v Rychnově nad Kněžnou - Habrové.

Fotografie:

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha