Archiv měsíceSrpen, 2016

Letní soustředění v Rokytnici v Orl.h.

Třetí letní soustředění je za námi a nutno přiznat, že jsme si to opět užili. Byli jsme na výletě na Dolní Moravě, prošli se zde stezkou do oblak, bez brzdění sjeli bobovou dráhu a otestovali nosnost a ukotvení skluzavky u hotelu.

Mimo tréninku a přípravy techniky na nadcházející sezónu, která letos začíná již 24. 9. prvním závodem Českého poháru v Teplicích, se část členů zúčastnila závodů aut v měřítku 1:10 v Náchodě.

Soutěžilo se i v Rokytnici. Na louce za chatou se střílelo ze vzduchovky, na chatě pak, na dovezené RCP dráze, se závodilo s modely aut. Všichni se zapojili do všech závodů, ačkoli někteří drželi vzduchovku či vysílačku poprvé v ruce.

V sobotu večer proběhlo vyhlášení výsledků. Hodnotili se jednotlivci i rodinné týmy. Každý si odnášel z tomboly nějakou drobnost a z celé akce smíchem promasírovanou bránici.

Fotky z akce budou po citlivém a nezbytném výběru zveřejněny na tradičním místě.

P.S. Včera jsem zapomněl na naší schůzce říct, že v termínu 23.-27.8.2017 máme chatu rezervovanou zas ;o)

7.závod Speed Challenge 2016 – Blecha přivezl ZLATO

V sobotu 13. srpna 2016 se konal již 7. závod Speed Challenge 2016 vozidel měřítka 1:10. Vzhledem k tomu, že se červencový závod v Solnici nekonal z důvodu zatopení trati vodou a blátem byla trať uklizena a umyta, byl pozměněn tvar trati. Na uvedené závody jsme se těšili natolik, že jsme odjeli již v pátek odpoledne a zakempovali vedle dráhy. Na místě bylo zajištěno občerstvení a zábava, probíraly se zážitky z Mistrovství světa v Praze.
Bohužel v pátek v noci začalo pršet. Děti spali ve stanu, tatínkové pod širákem – pod přístřeškem. Vzhledem k tomu, že pršelo i v sobotu ráno bylo vedením závodu rozhodnuto, že se vše přestěhuje do Rychnova nad Kněžnou – Habrové. Tak jsme vše mokré zabalili do auta a odjeli.
Kategorie FORMULE měla tentokrát 8 závodníků, HOBBY jen 5 závodníků (mladších i starších), STOCK 7 závodníků, TRUCK 4 závodníci…
Účast za klub TRCA (při DDM Třebechovice pod Orebem) měli jako obvykle Jakub Blecha – kategorie Hobby a Stock a Petr Sibeke kategorie Stock.
Ve finálových jízdách dojel Jakub Blecha v kategorii HOBBY pouze dvě jízdy (stylem START-CÍL) a skončil na prvním bodovaném místě. V kategorii STOCK měli Jakub Blecha i Petr Sibeke před sebou tři silné protivníky (Milana Wolfa, Martina Šponara a Petra Grofa), které museli předjet. To se ale nepodařilo a tak Kuba obsadil bramborovou (čtvrtou) příčku ve své kategorii a tak získal další cenné body do celkového hodnocení. Petr Sibeke tak skončil na celkovém pátém místě.
Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů, balení technického zázemí.
Fotografie: trcacz.rajce.idnes.cz/Solnice_-_Habrova_-_srpen_2016/

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

Třebechovice pod Orebem mají svého VÍCEMISTRA SVĚTA

1. Mistrovství světa juniorů v řízení RC modelů - Praha 2016 je za námi.

Ve středu 3. 8. 2016 odjel realizační tým z Třebechovic pod Orebem do Prahy, kde se v Aréně SPARTA na Praze 5 konalo Mistrovství světa v řízení RC aut měřítka 1:10 a 1:14. Vše spočívalo v umění a zkušenostech jezdců z řad mládeže, neboť při registraci pilotů dostal každý složený podvozek modelu auta s motorem a k tomu sadu pneumatik, servomotor, regulátor, přijímač a vysílačku. Následovalo sestavení, naladění a poté již trénování na kobercové dráze. Za tým TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem závodili Jakub Blecha, Petr Sibeke, Filip Senko, Michal Senko, Anna Blechová. Tedy jména známá i ze závodů s autíčky Mini-Z.

V pátek probíhaly měřené tréninky na 3 nejrychleji po sobě zajetá kola, podle kterých se závodníci rozdělili do startovních skupin do kvalifikačních jízd. Poté se odjela jedna kvalifikační jízda.

V sobotu se jelo pět kvalifikačních jízd, podle kterých se nastavilo pořadí do jízd finálových. Naši jezdci měli následující pořadí: Jakub Blecha - 6.místo, Petr Sibeke - 15.místo, Filip Senko - 31.místo, Michal Senko - 42.místo, Anna Blechová - 50.místo. Počet závodníků na trati 10, délka jízdy 5 minut, v kvalifikacích se počítaly čtyři nejlepší výsledky.

Neděle - finálové jízdy. Opět 5 minut jízdy a počet započítávaných výsledků 2. Na rozjezd se ráno konala jedna cvičná finálová jízda, která se ale nezapočítávala do celkového pořadí. Vzhledem k vyrovnanosti skupiny "A" finále se bojovalo doslova až do posledního kola. Nakonec se vše podařilo a Třebechovice pod Orebem mají svého vicemistra světa (2. místo) v kategorii U19 (tedy od 13 do 19 let věku) a 4. místo v celkovém pořadí kategorie STOCK. Petr Sibeke obsadil v celkovém pořadí 14. místo, Filip Senko - 31.místo, Michal Senko - 42.místo a Anička Blechová - 47.místo.

Foto na stránkách: trcacz.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_sveta_Praha_2016/