Archiv měsíceKvěten, 2016

5. závod Speed Challenge 2016 – Solnice

Blecha si přivezl ZLATO a BRONZ
 

V sobotu 21. Května 2016 se konal již 5. závod Speed Challenge 2016 vozidel měřítka 1:10 první letošní závod na asfaltovém povrchu v Solnici. Předpověď počasí byla příznivá a tak se někteří na místo odstěhovali už v pátek, aby zajistili stravovací a pitný režim na parný den. Jakmile vysvitlo sluníčko, začalo se laborovat s typem pneumatik, mazáním a zahříváním pneumatik. Kategorie FORMULE měla tentokrát 8 závodníků, HOBBY 7 závodníků (mladších i starších), STOCK 5 závodníků, TRUCK 5 závodníků…
Účast za klub TRCA (při DDM Třebechovice pod Orebem) měli jako obvykle Jakub Blecha – kategorie Hobby a Stock a Petr Sibeke kategorie Stock.
Od rána probíhaly v každé kategorii rozjížďky a poté finálové jízdy, z nichž dva výsledky se počítaly pro stupně vítězů. Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na třetím místě startovního roštu v kategorii HOBBY první místo. Petr Sibeke byl v kategorii STOCK na čtvrtém místě.
Ve finálových jízdách jel Jakub v kategorii HOBBY (stylem START-CÍL) a skončil na prvním bodovaném místě. V kategorii STOCK měl Jakub i Petr před sebou dva silné protivníky (Milana Wolfa a Martina Šponara), které musel předjet. To se ale nakonec nepodařilo a tak obsadil znovu bronzovou příčku ve své kategorii a tak získal další cenné body do celkového hodnocení. Petr Sibeke poslední jízdu nedokončil pro závadu motoru a tak skončil na celkovém pátém místě.
Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů, balení technického zázemí. Příští závod bude 18. června 2016 opět v Solnici. Zde se ale naši závodníci z Třebechovic nezúčastní, neboť v té době budou na prestižním závodu 24 hodin pro KUŘE 2016 se svými Mini-Z autíčky v Praze v Obchodním centru Letňany.

Fotografie:

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

Poslední závod Ćeského poháru 2016 – Praha

V sobotu 14. 5. se v centru Prahy v hotelu Atlantic jel poslední, sedmý závod Českého poháru modelů aut MINI-Z. Účast odpovídala prostředí i významnosti akce. V jejím závěru se hodnotil nejen poslední závod, ale též celý ročník. Třebechovický tým byl stran závodníků kompletní. Trať tvarem i povrchem jim tentokrát sedla a forma, v níž se nacházeli, byla vrcholná. V obou technických kategoriích, již při rozjížďkách, nenechali nikoho na pochybách, že si jedou pro medaile nebo aspoň místa v nejlepší desítce. Obrovským překvapením byl Pavel Blažek, který nejen že se probojoval do skupin B, ale startoval z prvních pozic, čímž dal najevo, že se nehodlá spokojit s desátou příčkou.
STANDARD
Kategorie, v níž se utkalo 31 jezdců, byla rozřazena do šesti skupin. Do nejvyšší skupiny „A“ se z TRCA probojovali Filip Senko, Petr Sibeke a Jakub Blecha.Kuba je jediný za TRCA, kdo závodí již ve věkové kategorii senior. Celkově sice dojel jako druhý, ale v seniorech byl první. V juniorech předvedl dravou a rychlou jízdu Petr Švec z Vysokého Mýta. Ta ho vynesla na první příčku nejen v juniorech, ale i v celkovém pořadí. Petr Sibeke dojel celkově čtvrtý, avšak v juniorech druhý s náskokem dvou kol na Filipa Senka, který dojel třetí. Skvěle se dařilo i Pavlu Blažkovi, který kategorii A vyhrál a umístil se tak celkově šestý, v juniorech to znamenalo místo čtvrté.
V celkovém hodnocení tohoto ročníku Českého poháru je umístění v kategorii STANDARD následující:
Senior
1. Petr Dvořák (Praha)
2. Jakub Blecha (Třebechovice p.O.)
3. Petr Křišťan (Praha)
Junior
1. Petr Švec (Vysoké Mýto)
2. Adam Babka (Klatovy)
3. Petr Sibeke (Třebechovice p.O.)
4. Filip Senko (Třebechovice p.O.)
5. Jan Benetka (Praha)
6. Pavel Blažek (Třebechovice p.O.)
EXPERT
Zde byla situace v boji o příčky nejvyšší obdobná. Jelo celkem 25 závodníků. Do skupiny A postoupili Jakub Blecha a Filip Senko, do skupiny B Pavel Blažek. Zde se nehodnotí věkové kategorie a tak je hodnocení jednodušší. Jedinou, ale o to cennější medaili si odvezl Filip Senko, který dojel třetí. Na čtvrtém místě skončil Jakub Blecha a Pavel Blažek dojel v B na druhém místě, tedy sedmém místě celkově.
V celkovém hodnocení tohoto ročníku Českého poháru je umístění v kategorii EXPERT následující:
1. Petr Dvořák (Praha)
2. Jakub Blecha
3. Petr Švec (V.Mýto)
4. Filip Senko
9. Pavel Blažek

Organizace závodu se vydařila, vládla příjemná atmosféra doplněná humornými situacemi, jejímiž hlavními aktéry byli závodníci z Chebu. Součástí akce byl polední raut pro účastníky. Domů se naše výprava vrátila se čtyřmi medailemi a třemi poháry.
Sezóna však ještě nekončí, již se těšíme na 21. ročník 24h charitativního závodu pro Kuře, který se pojede 18. 6. na tradičním místě v Praze, tedy v OC Letňany.

Český pohár 2015/16 u konce!

 Zítra se jede sedmý, poslední závod tohoto ročníku v centru Prahy. Na vítěze čekají medaile a na absolutní vítěze poháry. Kdo bude ten šťastný???

jo, a léto se nám blíží a s ním i soustředění v => Rokytnici <=    klikni!