Archiv měsíceDuben, 2016

4. závod Speed Challenge 2016 – Habrová

V sobotu 23. dubna 2016 se konal čtvrtý závod šampionátu Speed Challenge 2016 na koberci v Habrové, původně plánovaný závod na asfaltu v Solnici se z důvodu chladného počasí nekonal. V kategorii FORMULE startovalo celkem 8 závodníků, HOBBY 6 závodníků (mladších i starších), STOCK 4 závodníci, TRUCK 6 závodníků.
Účast za klub TRCA Třebechovice pod Orebem při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke.
Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na druhém místě startovního roštu a v kategorii HOBBY na prvním místě, Petr Sibeke byl v kategorii STOCK na třetím místě.
Ve finálových jízdách ve STOCKu měl Jakub před sebou silného protivníka Martina Šponara a za sebou Petra Sibekeho. V kategorii HOBBY měl soupeře jen za sebou. Finálové jízdy se Jakubovi v kategorii HOBBY nepovedly, v první jízdě zapomenul namontovat do auta čip a v poslední jízdě dal nové pneumatiky. Ve finále tak obhájil jen stříbrnou příčku. V kategorii STOCK nakonec skončil na třetí pozici, stříbrná příčka patřila Petrovi Sibeke. 
Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Příští závod 21. května 2016 se pojede na asfaltu v Solnici.

Fotografie: trcacz.rajce.idnes.cz/4_Speed_2016_Habrova

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha
 

6. závod Českého poháru – Klatovy

   Klubovna automobilových a leteckých RC modelářů DDM v Klatovech zažila v sobotu 16.4. nápor závodníků, kteří díky organizaci Českého poháru MINI-Z poznávají místa v naší malebné zemi. Náš tým po dohodě s organizátory vyrazil již v pátek odpoledne, abychom nemuseli časně vstávat a mohli nastoupit do závodů řádně odpočatí.
   Trať byla pro všechny, vyjma pořádajícího týmu, překvapením a výzvou. Jelo se na rubové straně linolea, které bylo nalepené na původní dráze pro autodráhová auta, což je mezi dráhami rarita. Autíčka se dala naladit, jen bylo potřeba opustit zažité automatické postupy. Kdo to pochopil, svezl se a měl šanci si polepšit v tabulce celkových výsledků.
   Start rozjížděk se podařil již před půl desátou a bez problémů přešel do finálových jízd, které skončily po 18h. Hluk motorů přerušila jen hodinová pauza na oběd. I v Klatovech pečou pizzu a dá se bez nadsázky říct, že se za čtyři roky konání Českého poháru stala neodmyslitelnou částí závodnického jídelníčku. Povrch trati, jak již bylo řečeno, nebyl úplně standardní a ne jedno závodnické eso se zapotilo, aby se propracovalo do skupiny A finálových jízd. To se v kategorii Standard povedlo Jakubovi Blechovi a Petru Sibeke. Z první pozice "béčka" pak startoval Filip Senko a z první pozice "déčka" Pavlík Blažek, který se v rozjížďkách trápil s tratí i vozem. Svými dosaženými výsledky finálových jízd patřil o skupinu výš. V kategorii Expert se do "áčka" dostali Filip Senko a Jakub Blecha, Pavlík Blažek se propracoval do "céčka".

Výsledky předposledního 6. kola ČP:

Standard
Jakub Blecha ... 2.místo (kategorie Senior)
Petr Sibeke ... 3.místo (kategorie Junior)
Filip Senko ... 4.místo (kategorie Junior)
Pavel Blažek ... 6.místo (kategorie Junior)

Expert (společná kategorie pro seniory i juniory)
Filip Senko ... 3.místo
Jabub Blecha ... 4.místo
Pavel Blažek ... 12.místo

   Poslední kolo Českého poháru MINI-Z, kategorie modelů aut v měřítku 1:28, se pojede na zatím utajovaném místě v Praze 14. května.

Rozšíření dráhy

 Sdílená radost je větší radost a tak hlásám do světa, že jsme pořídili doplňkové díly dráhy a hned je i nainstalovali. Klukům se líbí, že můžou trénovat průjezd tratí, kterou znali jen z jiných míst.

160412 1 expand draha
 
160412 2 expand draha
 

Kyosho Masters 2016 – Praha, Tyršův dům

O víkendu 1. až 3. dubna 2016 se konal v Praze další ročník Kyosho Masters 2016, závody RC modelů aut Mini-Z, jehož součástí je vložené Mistrovství České republiky třídy vozů MINI-Z. Protože se jednalo o jeden z nejvýznamnějších závodů letošního roku, bylo třeba položit patřičný důraz na přípravu techniky. V týdnu před závodem jsme intenzivně trénovali nad rámec běžných schůzek v DDM Třebechovice pod Orebem. Trať jsme přestavěli na hrubý povrch, abychom se dostali na stejné podmínky, které budou na závodech. Odjíždělo se již v pátek odpoledne. V centru Prahy, kde se závod konal, jsme měli zajištěno ubytování v Hostelu Sokol, který nabízí ubytování v budově přímo nad závodní drahou. Večerní trénink byl naplánovaný od 19 hodin. Rodinné týmy jely naplno. Testovací jízdy střídalo ladění podvozků i vysílaček. Ačkoli byla domácí příprava poctivá, spát se šlo až po půlnoci.

Samotné závody začaly v sobotu ráno kolem 9 hodiny, po registracích závodníků a krátkém souběžném tréninku. V průběhu celého podniku se o vozy zajímali techničtí komisaři, kteří kontrolovali stav soutěžních vozů a vraceli zpět ty, které měly nepovolené doplňky.

Letošního ročníku se účastnili závodníci z ČR, Německa a Slovenska. V kategorii Competition class startovalo 17 závodníků, Formule 1 – 13. závodníků, Group C – 25 závodníků, Production class – 40 závodníků a v Touring class – 20 závodníků. Na dráze se tak střídalo 115 aut. TRCA (DDM Třebechovice pod Orebem) reprezentoval čtyřčlenný tým závodníků: Jakub Blecha – senior, Petr Sibeke, Filip Senko a Pavel Blažek – junior.

První závody sobotního dne byly na nejrychleji zajeté kolo a dle tohoto se závodníci rozdělili do kvalifikačních skupin. Do večera se pak odjely 3 kvalifikační jízdy v každé kategorii. Pořadatelé pak pro účastníky připravili jako bonus výlet po Praze historickou tramvají.

Neděle patřila finálovým jízdám. Zde již byli závodníci rozděleni do skupin dle výkonnosti. Zde již není možné dosáhnout medailových pozic s dosaženými výsledky ve skupině nižší. I tak se vedl boj o pořadí v každé z nich, nejvíce, samozřejmě, ve skupině „A“, kde šlo o poháry. Bohužel letos naši závodníci nedosáhli na přední příčky Evropského poháru. I tak přivezli cennou sbírku pohárů z Mistrovství ČR.

Umístění našich závodníků:

Blažek Pavel – JUNIOR – 3. místo Competition Class, 3.místo Formule 1, Group-C 4. místo.

Blecha Jakub – SENIOR – 3. místo Group-C, 3. místo Production class, 3. místo Touring class.

Senko Filip – JUNIOR – 4. místo Production class, 3. místo Touring class

Sibeke Petr – JUNIOR – 2. místo Competition class, 2. místo Formule1, 3. místo Group-C, 1. místo Production class.

Z patnácti juniorských pohárů jich do Třebechovic odjelo sedm. Společně se třemi seniorskými jich bylo celkem deset. Po klubu První MINI-Z racer byla tak naše výprava druhá nejúspěšnější. Po vyhodnocení závodů a předání pohárů následovala ještě tombola o atraktivní ceny.

Foto: trcacz.rajce.idnes.cz/KYOSHO_MASTERS_PRAHA_2016/ TRCA

Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha