Archiv měsíceLeden, 2016

Speed Challenge 2016 – 1. závod

     V sobotu 30. ledna 2016 se konal v Rychnově nad Kněžnou – Habrové, první závod nového ročníku závodů Speed Challenge 2016 - aut měřítka 1:10. Účast v závodě byla zdařilá, jely se kategorie Formule, Hobby Junior, Hobby, Stock a Truck. Závodníci z TRCA DDM Třebechovice pod Orebem, měli tentokráte účast v kategorii STOCK a HOBBY. Péťa Sibeke jel pouze kategorii Stock, Jakub Blecha jel v kategorii Stock a Hobby. Konkurence byla silná, přijeli i závodníci z Vysokého Mýta (Mlynářovi a Petr Dvořák). V každé kategorii jela jedna startovní skupina o počtu 4 až 6 závodníků.
     Vše bylo díky velké vyrovnanosti vozidel, podvozků i motorů jen ve zvolených pneumatikách a tím ke zlepšení stability a zlepšení průjezdu dráhou.
     Po rozjížďkách měl Jakub Blecha v kategorii Hobby 2. místo, v kategorii Stock byl Jakub Blecha na 4. místě a Petr Sibeke na 2. místě. Ve finálových jízdách měl Jakub s Petrem silnou konkurenci v podobě Milana Volfa. Po třech odjetých finálových jízdách měli všichni shodně najeté pořadí, tedy 1. místo. Tedy o konečném pořadí rozhodovalo nejrychleji zajeté kolo v závodu, což znamenalo vítězství pro Milana Volfa, Petr Sibeke si odvezl 2. místo, Jakub Blecha 3. místo. Jakub pak dále obsadil 2. místo v kategorii Hobby.

Foto na stránkách : trcacz.rajce.idnes.cz/1_Speed_Challenge_2016

Další závod bude 20. února 2016 opět v Habrové na koberci.

TRCA DDM Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha
 

Mezinárodní mistrovství mikro RC aut 2016 má své vítěze

Víkend 22. - 24. 1. 2016 patřil z pohledu příznivců malých modelů aut k plně závodním. Historicky poprvé se organizace Mezinárodního Mistrovství Micro RC Aut ujal RCTEAM Vysoké Mýto. Za podpory mnoha dalších subjektů a nadšenců uspořádal akci, která se nesla v duchu fair play, dobré nálady a kvalitně zvládnuté organizace. Již s týdenním předstihem se v sále kulturního domu v Českých Heřmanicích rozvinul koberec, aby se do odstartování prvního závodů vyrovnal s podkladem. Zázemí akci poskytli i v místní restauraci, kde pro účastníky byla k dispozici snídaně, oběd i večeře.


První závodníci se začali sjíždět již v pátek odpoledne, aby využili trať k ladění aut k povrchu a následnému tréninku. Další m důvodem bylo i zabrání výhodných míst v depu, neboť nahlášených účastníků nebylo málo. V sobotu pak na parkovišti před kulturním domem stála auta u Hluboké nad Vltavou, Ostravy a třeba i Púchova.

Časový harmonogram jednotlivých jízd byl striktně daný, aby se stihlo vše včetně vyhlášení. Jelo se celkem v jedenácti kategoriích, přičemž v rámci jedné byly na závěr hodnoceny i čtyři podkategorie. Za TRCA DDM Třebechovice pod Orebem dorazili všichni, kdo mají své auto a to nejen podpořit akci účastí, ale poměřit své síly se soupeři, s nimiž se běžně nepotkají. V průběhu závodu se většinou ladilo již jen minimálně, neboť na to nebyl čas. Ve výhodě tak byly rodinné týmy Blechových, Senkových a Sibekových, neboť byli mezi těmi, kdo přespali na dráze. Blažkovi a Šajnovi dorazili v ranních hodinách a intenzivně se snažili dohnat skluz v přípravě. Výsledková listina o snaze hovoří neúprosně.


STOCK M28 je kategorie srovnatelná s kategorií STANDARD z námi organizovaného GP MINI-Z CUPu. Právě zde se hodnotilo nejen celkové pořadí, ale též věkové podkategorie. Nejvýše se, v absolutním pořadí, dostal Petr Sibeke, který se probojoval na 4. místo! Hned za ním byl Filip Senko následovaný Jakubem Blechou.


Starší junioři:
1, Jan Prchal
2, Petr Dvořák
3, Filip Senko (celkově pátý)
4, Jakub Blecha (celkově šestý)

Mladší junioři:
1, Petr Sibeke (Celkově čtvrtý)
2, Bóďa Rýz (celkově čtrnáctý)
3, Pavel Blažek (celkově šestnáctý)
5, Radek Šajn (celkově dvacátý)

Kategorie TRUCK M32 byla rozdělena na podkategorie Stock a Open, přičemž celkové pořadí se nehodnotilo. Za náš klub pak byli závodníci jen v kategorii

STOCK:
2, Petr Sibeke
6, Jakub Blecha

V kategorii RETRO je jedním z omezení použití karoserie vlastní výroby podle reálné předlohy. Zde jsme měli jediného zástupce, Petra Sibeke, který obsadil druhé místo a jako historicky první v tomto k závodu použil karoserii vytištěnou na 3D tiskárně.

Kategorie OPEN M28 je již svým názvem otevřená tuningu. Nejlépe si v ní vedl Jakub Blecha, který skončil pátý. Na osmé příčce se usadil Filip Senko a teprve třiadvacátý na chvostu skončil Pavel Blažek, kterému v první finálové jízdě upadlo kolo, ve druhé odešel motor. Třetí bezchybnou jízdou, kdy porazil i jindy nedostižné jezdce, bohužel již celkovou bilanci nezvrátil.

Kategorií Formule M24 a EXPERT M24 se za TRCA nikdo neúčastnil.


Nikdo neodjel s prázdnou. Jako nejmladší účastník byl vyhlášen Radek Šajn a domů si odvezl upomínkový stříbrný talířek s vygravírovaným názvem akce a titulkem. Navíc v samém závěru akce proběhla tombola, do níž přispěli všichni sponzoři. Akci ukončil krátkým proslovem starosta obce.

Fotky z akce objektivy našich mobilů jsou k nahlédnutí >>ZDE<<.

Reportáž a další fotky jsou pak na stránkách MASTERS >>ZDE<<.

České Heřmanice 22.-24.1.2016

2016MMM plakat vertical
2016MMM plakat vertical

3. závod Českého poháru – Neratovice

V sobotu 16. ledna 2016 se konal v Neratovicích v prostorách klubu AVZO Neratovice už 3. závod Českého poháru. Protože Filip Senko onemocněl, měl za klub TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem účast jen závodníci Jakub Blecha, Petr Sibeke a Pavlík Blažek. Protože problémy s rozřazováním závodníků do skupin dle dosaženého výkonu od minulého závodu nebyly dořešené, startoval Petr Sibeke v předposlední skupině.

V kategorii Standart startovalo tentokráte 27 závodníků v kategorii Expert 19 závodníků. Tentokráte se změnila i doba rozjížděk na 3 minuty a doba hlavní jízdy na 5 minut. Mezi jednotlivými jízdami byla doba 2 minuty na přípravu vozidel a rozmístění nahazovačů na dráhu.

Pravidla závodů Českého poháru bohužel nedovolují postup z nižší skupiny do vyšší a tak Jakub Blecha a Petr Sibeke skončili v jedné z kategorii na první pozici skupiny „B“. I přes vynikající výsledky ve finálových jízdách to tak na postup nestačilo.

Výsledky závodu po finálových jízdách:

Jakub Blecha - kategorie STANDART Senior - 3.místo celkově, kategorie Expert - 6.místo celkově

Petr Sibeke - kategorie STANDART Junior - 6.místo celkově

Pavlík Blažek - kategorie STANDART Junior - 20.místo celkově, kategorie Expert - 11.místo celkově

Fotodokumentace: trcacz.rajce.idnes.cz/3.zavod_CP_2016_16_Neratovice

Stránky klubu: www.trca.cz

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha