Archiv měsíceProsinec, 2015

Další závody Mini-Z = Praha a České Heřmanice

O víkendu 12. a 13. prosince 2015 se konaly další závody ze série závodů autíček Mini-Z. Jako první se v sobotu jel 2. závod Českého poháru v Praze, ve Zlatnické ulici, na domácí kobercové trati 1.mini-Z Praha. Team TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem reprezentovali Jakub Blecha, Petr Sibeke, Filip Senko a Pavlík Blažek. Jediný Petr Sibeke startoval ze zadních pozic, neboť rozřazení do skupin bylo na základě výsledků předchozího závodu v Teplicích. V kategorii Standart soutěžilo 28 závodníků v kategorii Expert 25 závodníků. Víc lidí by se již do prostoru pražského klubu nevešlo. Aby se vše časově zvládlo, byly intervaly mezi jednotlivými jízdami minimální.

Výsledky závodu po finálových jízdách:

Jakub Blecha - kategorie STANDART Senior - 3. místo (3. celkově) Kategorie Expert - 3. místo Petr Sibeke - kategorie STANDART Junior - 3. místo (8. celkově) Filip Senko – kategorie STANDART Junior - 5. místo (11. celkově) Kategorie Expert - 12. místo celkově Pavlík Blažek - kategorie Expert - 17. místo celkově

Den následující, tedy v neděli 13. prosince, se v Českých Heřmanicích konal 2. závod seriálu GP. Povrch pro tento závod bylo námi používané RCP. Počet závodníků v jednotlivých kategoriích byl následovný – 12x OPEN, 8x TRUCK a 15x STANDART. I zde bylo počáteční rozřazení do skupin dle konečného pořadí předchozího závodu. Místo závodu zde bylo zvoleno záměrně jako generální zkouška pro organizátory na nadcházející lednové MMM 2016. Jediným rozdílem bude povrch dráhy, kdy polovinu sálu pokryje koberec. Na některých závodnících byla znát únava z předchozího dne, ze závodů v Praze, ale žádný „nehodil flintu do žita“ a dal do boje vše.

Zde jsou konečné výsledky:

Jakub Blecha - kategorie STANDART Junior+ - 2. místo (3. celkově) Kategorie OPEN Junior+ - 2. místo (2. celkově) Kategorie TRUCK Junior+ - 1. místo (2. celkově) Petr Sibeke - kategorie STANDART Junior- - 1. místo (4. celkově) kategorie OPEN Junior- - 1. místo (5. celkově) kategorie TRUCK Junior- - 1. místo (4. celkově) Filip Senko – kategorie STANDART Junior+ - 4. místo (6. celkově) Kategorie OPEN Junior+ - 4. místo (6. celkově) Pavlík Blažek - kategorie STANDART Junior- - 2. místo (11. celkově) Kategorie OPEN Junior- - 2. místo (10. celkově)

Fotodokumentace je dostupná přes stránky klubu: www.trca.cz

http://blechapolda.rajce.idnes.cz/CP_2_2015_PRAHA_ZLATNICKA

http://blechapolda.rajce.idnes.cz/GP_2_2015_Ceske_Hermanice

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

Skončil Speed Challenge 2015 – vyhodnocení

V sobotu 5. prosince 2015 se konal v Rychnově nad Kněžnou – Habrové, poslední 12. závod ročníku závodů Speed Challenge 2015. Protože se jednalo o poslední závod, bylo naplánováno nejen vyhodnocení posledního závodu, ale i celého šampionátu. Celý den spočíval v závodění, vyhodnocení závodu i celého seriálu závodů, slavnostním občerstvení, promítání filmů a závěrečné jízdy zručnosti.
Vzhledem k počtu účastníků se jela pouze kategorie FORMULE, HOBBY Junior, HOBBY, STOCK. Kategorie FORMULE měla tedy 6 závodníků, HOBBY 3 závodníci Junior, starších 5 závodníků, STOCK 8 závodníků, kategorie TRUCK pro tento závod zrušena.
Účast za klub TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke. Protože Petra Sibekeho již v kategorii HOBBY Junior nemohl na prvním místě celkového pořadí nikdo ohrozit, rozhodl se i tentokrát pro účast v kategorii STOCK.
Po odjetých rozjížďkách se Jakubovi Blechovi podařilo v kategorii obsadit 2. místo na startovním roštu a Petrovi Sibeke krásné 3. místo. Vše bylo díky velké vyrovnanosti vozidel jen ve zvolených pneumatikách a tím ke zlepšení stability a zlepšení průjezdu dráhou.
Ve finálových jízdách měl Jakub Blecha silnou konkurenci opět v podobě Milana Volfa a tak po napínavé bitvě obsadil 2. místo v posledním závodě a Petr Sibeke skončil na 5. místě v této kategorii.
Po skončení závodu následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Po vyhodnocení závodu proběhlo i vyhodnocení celého šampionátu. Jakub Blecha obsadil v kategorii STOCK 2. místo, Petr Sibeke 13. místo. Ten navíc obsadil celkově 1. místo v kategorii HOBBY Junior, 1. místo HOBBY celkové a 1. místo TRUCK.
Ještě před slavnostním ukončením celého večera proběhlo promítání filmů a fotografii z uplynulých závodů. Při nabíjení baterii do jednoho z vozidel došlo u jednoho ze závodníků k explozi baterie, ale plameny byly ihned uhašeny a tak nedošlo k materiálním škodám ani ke škodám na zdraví. Poté následovala večeře v podobě obrovských řízků.
A po večeři jízda zručnosti. V této se hodnotila rychlost a správnost projetí dráhy. Bylo 26 překážek. Maximální počet trestných bodů 120. Jakub Blecha v první jízdě nezískal žádný trestný bod, v druhé jízdě pouze 6 bodů. A čas projeti 46 + 48 vteřin. Získal tak zlatou příčku. Petr Sibeke pak 4. místo.
Další závod bude 30. ledna 2016 opět v Habrové na koberci.

TRCA DDM Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha
 

Foto ze závodu: http://trcacz.rajce.idnes.cz/12.zavod_Speed_Challenge_2015_Habrova