Archiv měsíceListopad, 2015

1. závod GP 2015/2016 – seriálu Mini-Z – DDM Třebechovice pod Orebem

1. závod GP 2015/2016 – Mini-Z DDM Třebechovice pod Orebem V neděli 15. listopadu 2015 se skoro po půlroční pauze začal další ročník seriálu závodů Mini-Z GP 2015/2015. První závod se konal v prostoru tělocvičny DDM Třebechovice pod Orebem, kam byla přemístěna nejen klubová RCP dráha, ale i z Vysokého Mýta přivezena dráha další, společně s doplňujícími prvky. Jejich plocha zabrala doslova celou tělocvičnu. Část dráhy z Třebechovic se už v sobotu dokonale omyla od prachu a nečistot, zbytek dráhy zabral nedělní ráno. Akce se zúčastnili i závodníci z Klatov a okolí, kteří vyrazili na cestu již v sobotu odpoledne. K přespání využili tělocvičnu JUDO. Času bylo dost a tak došlo i na přátelské posezení s výměnou zkušeností a rad s nastavením autíček. Protože se jednalo o první závod, bylo rozhodující i sestavení závodních skupin v jednotlivých kategoriích. Oproti loňskému ročníku byla kategorie PAPAS zrušena a nahrazena kategorii TRUCK. Rozvržení pro všechny kategorie bylo nakonec shodné, jely se 2 rozjížďky na 5 minut a 3 finálové jízdy v délce 7 minut. Z rozjížděk se počítal nejlepší výsledek, ve finálových jízdách pak součet dvou nejlepších výsledků. Kategorie STANDART čítala 15 závodníků, OPEN 10 závodníků a TRUCK 8 závodníků. Po registraci a zaplacení startovného se kolem půl desáté rozjela první rozjížďka. Ve vzduchu se vznášel bojovný duch závodníků a k uším přihlížejících občas doléhaly temné kletby techniků, kteří se zarputile snažili o co nejlepší vyladění aut. Z pohledu organizace vše proběhlo dle plánu, čas byl i na oběd, donesené pizzy z přilehlé Pizzerie.

Jakub Blecha zůstal do finálových jízd ve všech kategoriích ve skupině „A“, Petr Sibeke s Filipem Senkem ve skupině „B“ a Pavlík Blažek s Radkem Šajnem ve skupině „C“.

Výsledky finálových jízd a celkové pořadí závodníků:

Jakub Blecha - kategorie STANDART – 2.místo celkově a 2. místo v kategorii Junior+, kategorie OPEN - 1.místo celkově a 1. místo v kategorii Junior+, kategorie TRUCK - 1.místo celkově a 1. místo v kategorii Junior+

Petr Sibeke - kategorie STANDART– 7.místo celkově a 1. místo v kategorii Junior-,  kategorie OPEN - 5.místo celkově a 1.místo v kategorii Junior-, kategorie TRUCK - 5.místo celkově a 1.místo v kategorii Junior-

Filip Senko - kategorie STANDART– 8.místo celkově a 4.místo v kategorii Junior+, kategorie OPEN – 9.místo celkově a 4.místo v kategorii Junior+

Pavlík Blažek - kategorie STANDART – 11.místo celkově a 2.místo v kategorii Junior-, kategorie OPEN - 11.místo celkově a 2.místo v kategorii Junior-

Radek Šajn - kategorie STANDART– 14.místo celkově a 4.místo v kategorii Junior-

Další závody autíček Mini-Z se konají v 12.12.2015 v Praze na koberci a 13.12.2015 v KD České Heřmanice na RCP povrchu.

Fotodokumentace: http://trcacz.rajce.idnes.cz/1.zavod_GP_2015_2016_-_Trebechovice

Stránky klubu: www.trca.cz

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

11. závod Speed Challenge 2015 – Rychnov nad Kněžnou , Habrová

V sobotu 7. listopadu 2015 se konal předposlední závod seriálu Speed Challenge 2015, v Rychnově nad Kněžnou, Habrová - na kobercovém povrchu. Vzhledem k tomu, že se uvedený závod konal v době, kdy začala i sezóna zimních závodů v Kolíně, bylo závodníků méně než obvykle. Někteří dali přednost větším závodům (cca 80 přihlášených závodníků).

Kategorie FORMULE měla tedy jen 4 závodníky, HOBBY 6 závodníků (mladších i starších), STOCK 6 závodníků, TRUCK 1 závodník (tedy pro tento závod zrušena). Účast za klub TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke. Protože Petra Sibekeho již v kategorii HOBBY Junior nemůže na prvním místě celkového pořadí nikdo ohrozit, rozhodl se pro účast v kategorii STOCK, kde ale tato není rozdělena věkem závodníků.

Od rána probíhaly v každé kategorii rozjížďky a dle jejich výsledků se utvořilo postavení na finálovém startovním roštu. Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na třetím místě startovního roštu, Petr Sibeke byl v kategorii šestý.

Ve finálových jízdách měl Jakub Blecha silnou konkurenci nejen Milana Volfa, ale i Tomáše Janečka a tak obsadil bronzový stupeň vítězů. Petr Sibeke skončil na čtvrtém místě v této kategorii. Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Další závod bude 5.prosince 2015 opět v Habrové na koberci. To se bude nejen konat poslední závod, ale i celkové vyhodnocení celého šampionátu.

Fotografie : trcacz.rajce.idnes.cz/11.zavod_Speed_Challenge_2015_Habrova

Stránka klubu: www.trca.cz/

TRCA DDM Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha