Archiv měsíceŘíjen, 2015

1.závod Českého poháru 2015/2016 – TEPLICE, Jakub Blecha přivezl ZLATO

V sobotu 24.10.2015 se zahájil další ročník šampionátu autíček Mini-Z, Českého poháru 2015/2016. Tentokráte byl vyměněn tradiční koberec v Krupce za povrch RCP v obchodním centru Galerie v centru Teplic.

Byl přihlášen rekordní počet účastníků. Celkem 30 závodníků v kategorii STANDARTa 25 závodníků v kategorii EXPERT.

Vzhledem k problémům s měřením a nepřítomnosti rozhodčích, tak vše leželo na bedrech Alana Tretery, který se vrátil z pracovní návštěvy Kuby. Přes telefon se podařilo naladit počítač, zprovoznit měřící bránu a závody mohly začít. Nejprve vše začal Jiří Pfeffer a pak vše převzal a dokončil Čestmír Řanda ml. Časový plán byl naplněn a tak vše probíhalo v intervalu 3 minuty závod a 10 vteřin střídání závodníků.

Za kroužek DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) se účastnili závodníci Jakub Blecha a Filip Senko. Pavlík Blažek se se zdravotních důvodů nemohl zúčastnit.

Protože se jednalo o první závod šampionátu zavodníky do skupin rozdělil počítač. V kategorii STANDART Jakub Blecha startoval ze skupiny D a Filip Senko ze skupiny E. V kategorii EXPERT byl Jakub Blecha ve skupině C a Filip Senko ve skupině F. Po třech rozjížďkách se oba naši závodníci z Třebechovic probojovali do skupiny "A" šampionátu.

V Kategorii STANDART startoval Jakub z pozice 4 a Filip z pozice 5. V kategorii EXPERT Jakub z pozice 1 a Filip z pozice 5. Finálové jízdy byly napínavé až do poslední jízdy. Nakonec vše dopadlo na výbornou pro Jakuba Blechu.

Jakub Blecha obsadil v kategorii STANDART - 2.místo za Petrem Dvořákem a Filip Senko 5.místo (2.místo v kategorii Junior). V kategorii EXPERT - 1.místo před Petrem Dvořákem a Filip Senko 5.místo.

Článek na stránkách klubu: www.trca.cz

Fotodokumentace ze závodů: trcacz.rajce.idnes.cz/1.zavod_CP_2015_2016_-_Teplice

10. závod Speed Challenge Rychnov nad Kněžnou, Habrová

V sobotu 10. října 2015 se konal další závod seriálu Speed Challenge, tentokrát v Rychnově nad Kněžnou, Habrová - na kobercovém povrchu. Vzhledem k tomu, že je léto za námi a teploty vzduchu se pohybují jen kolem 15°C, bylo na čase přejít do uzavřených prostor a na koberec. Jednalo se už o 10. závod seriálu závodů.

Kategorie FORMULE měla tentokráte 3 závodníky, HOBBY 10 závodníků (mladších i starších), STOCK 8 závodníků, TRUCK 3 závodníci. Účast za klub TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke.

Od rána probíhaly v každé kategorii rozjížďky a dle jejich výsledků se utvořilo postavení na finálovém startovním roštu. Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na druhém místě startovního roštu, Petr Sibeke byl v kategorii HOBBY druhý a v kategorii TRUCK také na druhém místě.

Ve finálových jízdách měl Jakub Blecha silnou konkurenci Milana Volfa, který je celkově na prvním místě šampionátu a Martina Šponara, který postoupil do finále ze skupiny „Stock B“. Vzhledem k rychlé trati, nastavení modelů a jejich vyrovnanosti bylo vše jen o chybách řidičů.

Jakub Blecha tak obsadil stříbrný stupeň vítězů. Petr Sibeke vyhrál kategorii HOBBY i kategorii TRUCK a získal také cenné body do celkového hodnocení. Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Další závod bude 7.listopadu 2015 opět v Habrové na koberci.

Fotografie : trcacz.rajce.idnes.cz/10.zavod_Speed_Challenge_2015_Habrova/

TRCA DDM Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha