Archiv měsíceZáří, 2015

Poslední 5. závod Rebels Race 2015 – asfalt Náchod

V sobotu 19. září 2015 se konal poslední závod letní sezóny závodů Rebels Race v Náchodě v areálu asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny.

Náš tým TRCA reprezentovali jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke. Jelikož se jednalo o poslední závod letní sezóny, bylo plánováno kromě sobotního běžného závodu i večerní DRIVERS Party, které spočívalo ve slavnostním zakončení a vyhodnocení celého šampionátu.

V rozjížďkách v kategorii STOCK startoval Jakub Blecha z druhé pozice ve skupině „B“, přestože byl doposud na 7. místě celkového pořadí. Petr Sibeke v kategorii HOBBY startoval z 1. zasloužené pozice. Jakub Blecha si vyjel do finálových jízd ve své skupině STOCK první místo a tak postoupil do skupiny „A“, kde bojoval o umístění ze 7. místa startovního roštu. Petr Sibeke jel finálové jízdy HOBBY ze své 1.pozice. Počasí závodníky nezradilo, bylo sucho a trať byla dokonale ošetřena před startem „cukrováním“.

Výsledky finálových jízd: Jakub Blecha bojoval statečně, ale bohužel v silné konkurenci závodníků nakonec skončil na celkovém 7. místě v kategorii STOCK. V rámci celého šampionátu obsadil 7. místo žebříčku Rebels race a obdržel pohár za umístění v TOP 10. Zároveň byl jedním ze čtyř závodníků, kteří se účastnili všech pěti závodů v Náchodě. Petr Sibeke nakonec obsadil 1. místo v kategorii HOBBY nejen v posledním závodě ale i v celkovém pořadí šampionátu. Získal tak vítězné poháry dva - nejen za celkové pořadí v kategorii HOBBY, ale i za pořadí v HOBBY Junior.

Po skončení denního závodu následovalo částečně balení věci, úklid a večeře – pak vyhodnocení celého šampionátu a ve 21:30 hodin následoval noční závod zručnosti (za umělého osvětlení trati) o RC model malé kvadrokoptéry. Jakub Blecha si tento úkol vzal za své a na vyznačené trati nenalezl přemožitele. Se svým autem projel slalom nejrychleji a s nejmenšími chybami a tak vyhrál a domů si odvezl uvedený RC model.

Po předání ceny následovala volná zábava až do pozdních hodin, pak spánek v přilehlé budově sokolovny a v neděli ráno odjezd zpět do Třebechovic pod Orebem.

Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

Blecha a Sibeke přivezli ZLATO – 9. závod Speed Challenge – Solnice

V sobotu 12. září 2015 se konal zatím poslední závod na asfaltu už 9. závod seriálu závodů Speed Challenge v Solnici. Předpověď počasí byla příznivá. Dopoledne bylo chladno, ale odpoledne vysvitlo sluníčko.

Kategorie FORMULE celkem 6 závodníků, HOBBY 8 závodníků (mladších i starších), STOCK 6 závodníků, TRUCK 3 závodníci. Účast za klub TRCA Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke.

Od rána probíhaly v každé kategorii čtyři rozjížďky, z nichž se do finálových jízd počítaly dva nejlepší výkony, pak tři finálové jízdy, z nichž dva výsledky se počítaly pro stupně vítězů. Jakub Blecha v kategorii STOCK postoupil do finále na třetím místě startovního roštu, Petr Sibeke byl v kategorii HOBBY druhý a v kategorii TRUCK na prvním místě.

Ve finálových jízdách měl tedy Jakub před sebou dva silné protivníky, které musel předjet. To se ale nakonec podařilo a tak obsadil znovu zlatou příčku ve své kategorii a tak získal další cenné body do celkového hodnocení. Petr Sibeke vyhrál kategorii HOBBY i kategorii TRUCK a získal také cenné body.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů, balení technického zázemí a rozprava, kde bude příští závod 10. října 2015. Stále jsou ve hře dvě varianty – Solnice a asfalt, nebo Habrová a koberec. Vše bude záležet na počasí.

Fotografie : trcacz.rajce.idnes.cz/9.zavod_Speed_Challenge_2015_Solnice

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

Letní soustředění Rokytnice v O. h.

A je to za námi. Letošní soustředění, které bylo i pomyslným rozloučením s prázdninami a létem vůbec, se vydařilo co do atmosféry, zážitků i počasí. Ačkoli jsme zvali kolegy z nedalekého Vysokého Mýta, nikdo z nich se k nám letos nepřidal. Aspoň na krátkou podvečerní návštěvu se námi stavil Jirka Vaněk. Naproti tomu bylo pro všechny milým překvapením, že pozvání přijali RC modeláři z Chebu, kteří to za námi měli o 300 km dále.

Čtyři dny jsme strávili na místě, které nám dovolilo jak rozvinout dráhu a zazávodit si tak i posedět společně a probrat věci, na které není přes rok čas. Abychom protáhli svá těla, využili jsme blízkosti turistických cest a došli na prohlídku pevnosti Hanička.

Na sobotu byly naplánované závody desetin v Náchodě, kterých se chtěla zúčastnit trojice pilotů, ale to již bylo v jiném příspěvku. V pátek jsme si i proto udělali malý závod, do něhož se dobrovolně přihlásila většina osazenstva. Menšina pak byla postupně zpracovávána intenzivním ukecáváním, takže nakonec nejel jen jeden junior. Zvláštní pozornost byla soustředěná na ženskou část výpravy, kdy se s napětím očekávalo, která že mamka či dcerka popere s řízením modelu lépe. Ač byly na závěr dne rozděleny ceny a medaile, víc šlo o zábavu, což se opravdu povedlo.

Jasným hodnocením akce je, že máme zamluvenou chatu na stejný termín i příští rok.