Archiv měsíceSrpen, 2015

4. závod Rebels Race 2015 – asfalt Náchod

V sobotu 29. srpna 2015 se konal čtvrtý závod letní sezóny závodů Rebels Race v Náchodě v areálu asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny. Náš TEAM TRCA se účastnil soustředění v Rokytnici v Orlických horách a tak si do Náchoda jen odskočil. Spolu s námi jeli závodit do Náchoda i závodníci z Chebu (Marek Baláž – kategorie OPEN), kteří přijeli na společné soustředění se svými Mini-Z autíčky a autem 1:10.

Celé startovní pole se rozrostlo i o závodníky z Polska. V kategorii FORMULE startoval i Libor Prchal a Jan Prchal z Klatov, které známe ze závodů Mini-Z, ze seriálu GP z Vysokého Mýta.

V kategorii HOBBY tentokráte bylo 5 závodníků (Petr Sibeke startoval z druhé pozice), v kategorii STOCK 11 závodníků. Jakub Blecha startoval v kategorii STOCK, ve skupině „B“ pozice 1.

Počasí vyšlo dokonale, déšť nehrozil a tak se dle propozic jeli čtyři rozjížďky a tři finálové jízdy. Výsledky rozjížděk: Jakub Blecha postoupil do finálových jízd STOCK ve skupině „A“ z pozice 6 Petr Sibeke postoupil do finálových jízd HOBBY ve skupině z pozice 1 Závodní trať byla suchá, bylo slunečno. Vyrovnanost závodníků a rychlost modelů, vše bylo na volbě tvrdosti pneumatik, jejich zahřívání a mazání.

Ve finálových jízdách se v silné konkurenci Jakub Blecha doslova rval o každý metr závodní dráhy, nakonec skončil na celkovém 6. místě v kategorii STOCK. Petr Sibeke nakonec obsadil 1. místo v kategorii HOBBY. Ve finálových jízdách jel s přehledem první od startu do cíle. V tomto umístění mu nezabránil ani zničený motor v jedné z kvalifikačních rozjížděk. Po skončení soutěže následovalo vyhodnocení pořadí, předání cen a věcná tombola.

Fotografie: trcacz.rajce.idnes.cz/4.zavod_Rebels_Race_2015_-_Nachod

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

3, 2, 1, Jedéém

Letní soustředění je tu! Ve středu odpoledne naložíme vše potřebné a v konvoji se bez policejního doprovodu (avšak za policejního dohledu), vyrážíme směr Rokytnice. Pokud se předpověď počasí nezmění, čekají nás poslední dny letošních prázdnin plné sluníčka!

Tým „TRCA“ Třebechovice pod Orebem zazářil – 8. závod Speed Challenge – Solnice

 V sobotu 15. srpna 2015 se konal další již 8.závod seriálu závodů Speed Challenge v Solnici. Předpověď počasí nezněla zrovna přesvědčivě a to se odrazilo i v počtu závodníků.

Kategorie FORMULE celkem 4 závodníci, HOBBY 4 závodníci Junior a 5 závodníků HOBBY (starších), STOCK 8 závodníků, TRUCK 3 závodníci. Účastí našich závodníků Petra Sibekeho a Jakuba Blechy tak došlo k možnosti navýšení bodů do celkového pořadí celého šampionátu.

Od rána svítilo sluníčko, ale dle předpovědi počasí mělo odpoledne začít pršet. Z tohoto důvodu byly nastaveny na startovacím programu minimální prodlevy mezi jednotlivými jízdami v kategoriích a jednotlivými koly jízd. Skutečně vše vycházelo až do 15 hodiny, kdy se obloha zatáhla, začalo bouřit a začaly oblohou křižovat blesky. Z tohoto důvodu všichni mechanici a řidiči (o přestávce) začaly uklízet technické zázemí a vše skládat do vozidel. Poslední finálová jízdy kamiónů se tak nestihla odjet a konečně pořadí závodu se vyhodnotilo z toho, co se skutečně odjelo. Ale vyhodnocení na stupních vítězů se nekonalo, neboť obrovské kapky deště zaplavily během chvilky trať i zbytek závodníků. Proto bylo rozhodnuto, že slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů budou na příštím závodě v Solnici dne 12.9.2015.

Jakub Blecha startoval v rozjížďkách STOCK ze druhé pozice, dojel 1x druhý a 2x první a v silné konkurenci si dojel pro první místo startovního roštu pro finále. Petr Sibeke startoval v rozjížďkách HOBBY JUNIOR z první pozice a pro finále si tuto pozici udržel. V kategorii TRUCK po odjetých rozjížďkách si Petr udržel 1.místo.

Výsledky finálových jízd: Jakub Blecha - STOCK – 1.místo v kategorii a stále 2.místo v celkovém pořadí šampionátu Petr Sibeke – HOBBY JUNIOR – 1.místo v kategorii a 1.místo v celkovém pořadí šampionátu Petr Sibeke – TRUCK – 1.místo v kategorii a 1.místo v celkovém pořadí šampionátu.

Fotografie : trcacz.rajce.idnes.cz/8.zavod_Speed_Challenge_2015_Solnice

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

3. závod Rebels Race 2015 – asfalt Náchod

V sobotu 1. srpna 2015 se konal již třetí závod letní sezóny závodů Rebels Race v Náchodě v areálu asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny. Přestože je doba školních prázdnin a dovolených – přerušili jsme aktivity a v sobotu ráno odjeli závodit do Náchoda. Celé sobotní startovní pole se rozrostlo i o závodníky z Polska.

V kategorii HOBBY však jediný Petr Sibeke neměl soupeře a tak jako „Hobík“ nejprve startoval mezi vozy FORMULE a pak se skupinou „B“ STOCK. Ale i tak se slabším motorem obsazoval střed startovního pole skupiny. Jakub Blecha startoval v kategorii STOCK, ve skupině „A“ pozice 6 (celkem 13 závodníků). Před začátkem závodu se pořadatelem rozhodlo, že se pojedou čtyři rozjížďky a tři finálové jízdy.

Výsledky rozjížděk: Jakub Blecha postoupil do finálových jízd STOCK ve skupině „A“ z pozice 8 Petr Sibeke postoupil do finálových jízd HOBBY ve skupině z pozice 1 Závodní trať byla suchá, bylo slunečno – teplo až vedro. Vzhledem k vyrovnanosti kvality závodníků a rychlosti modelů, bylo vše na volbě tvrdosti pneumatik, jejich zahřívání a mazání.

Ve finálových jízdách se Jakubovi příliš nevedlo, skončil na celkovém 7. místě v kategorii STOCK. Petr Sibeke nakonec obsadil 1. místo v kategorii HOBBY. Po skončení soutěže následovalo vyhodnocení pořadí, předání cen a věcná tombola.

Fotodokumentace : trcacz.rajce.idnes.cz/3.zavod_Rebels_Race_2015_-_Nachod/

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha