Archiv měsíceČervenec, 2015

7. závod Speed Challenge – Solnice

V sobotu 11. července 2015 se konal další ze seriálu závodů Speed Challenge v Solnici. Počasí tentokráte vyšlo dokonale, ale doba prázdnin a dovolených se podepsala na počtu závodníků.

V kategorii FORMULE odstartovalo celkem 6 závodníků, HOBBY 10 závodníků (dále rozděleno na Hobby a Hobby Junior), STOCK 8 závodníků, TRUCK 2 závodníci (pro nízký počet nebyla tato kategorie hodnocena).

Naši závodníci Petr Sibeke a Jakub Blecha tak mohli získat další cenné body do celkového hodnocení celého šampionátu. Celý den svítilo sluníčko, teplota asfaltu byla kolem 40 °C.

Jakub Blecha startoval v rozjížďkách STOCK ze druhé pozice, ale v silné konkurenci si dojel pro třetí místo startovního roštu pro finále. Petr Sibeke startoval v rozjížďkách HOBBY JUNIOR z první pozice a pro finále si tuto pozici udržel. V kategorii TRUCK po odjetých rozjížďkách (1.místo) si Petr odzkoušel jiný typ podvozku pro kamion (plánovaný na příští sezónu) – pouze pohon zadních kol vozidla. Finálové jízdy jel tedy spíše jen pro radost a zábavu, bez elektronického čipu. Se zvyšující se teplotou asfaltu, se zlepšovala i výkonnost jezdců.

Výsledky finálových jízd: Jakub Blecha - STOCK – 4.místo v kategorii a stále 2.místo v celkovém pořadí šampionátu Petr Sibeke – HOBBY JUNIOR – 1.místo v kategorii a 1.místo v celkovém pořadí šampionátu Petr Sibeke – TRUCK – bez hodnocení (1.místo v celkovém pořadí šampionátu).

Foto ze závodů: trcacz.rajce.idnes.cz/7.zavod_Speed_Challenge_2015_Solnice

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha