Archiv měsíceČerven, 2015

2. závod Rebels Race 2015 – asfalt Náchod

V sobotu 27. června 2015 se konal druhý závod letní sezóny závodů Rebels Race v Náchodě v areálu asfaltového hřiště hokejbalového klubu u sokolovny. Protože předpověď počasí na víkend nebyla zcela ideální, náš tým odjížděl na závody až v sobotu ráno. Pořadatelé závodů měli na uvedený 2. závod novinku - a to osvětlení dráhy, proto bylo možné trénovat na trati až do noci. Bohužel díky naší páteční nepřítomnosti jsme toto nemohli vyzkoušet.

V sobotu ráno nás již od nakládaní věcí do auta pronásledovaly kapky deště, tyto se cestou do Náchoda změnily v déšť. Nejdříve v drobný, později ve vytrvalý. Díky počasí se posunul i začátek závodů, čekalo se, až vysvitne sluníčko.

Bohužel začátek závodu se startoval na mokré trati, což nebyla naše doména. Auta na gumových pneumatikách a mokré trati klouzala, nedala se využít jejich rychlost a ovladatelnost. Jakub Blecha startoval v kategorii STOCK, ve skupině „B“ pozice 1 (celkem 9 závodníků). Petr Sibeke v kategorii HOBBY, pozice 3 (celkem 4 závodníci). Před začátkem závodu se pořadatelem rozhodlo, že se pojedou tři rozjížďky a čtyři finálové jízdy (podle počasí se jelo 5 finálových jízd).

Výsledky rozjížděk: Jakub Blecha postoupil do finálových jízd STOCK ve skupině „B“ z pozice 4 Petr Sibeke postoupil do finálových jízd HOBBY ve skupině z pozice 4 Jak závodní trať začala postupně osychat, jezdci volili vhodné pneumatiky na studenou trať. Proto se začalo i měnit pořadí závodníků. Bohužel v silné konkurenci to nebylo lehké.

Ve finálových jízdách se Jakubovi nevedlo, skončil na celkovém 8. místě v kategorii STOCK. Petr Sibeke se v jízdách stále zlepšoval a nakonec obsadil 2. místo v kategorii HOBBY.

Fotografie ze závodu: trcacz.rajce.idnes.cz/2.zavod_Rebels_Race_2015_-_Nachod

TRCA Třebechovice pod Orebem, Aleš Blecha

Letní soustředění

Po loňském úspěšném zakončení sezóny na Trčkově, i na letošní prázdniny plánujeme společnou akci. Tentokrát pojedeme na chatu v Rokytnici v Orl.horách a to v termínu 26.-30.8., tedy v závěru posledního prázdninového týdne. Kdo má zájem a je RC orientovaný, nechť se přidá.

Zde jsou >> propozice <<.

Zde je >> přihláška <<.

Děti pomáhaly Kuřeti na 10. ročníku závodu „Pomozte dětem!“

Čtyřiadvacetihodinový závod pro Kuře je již tradičním zakončením aktivní části sezóny. Po závodech Českého poháru, GP MINI-Z CUPu, Třebechovického poháru, MIKROMASTERS a INTERNATIONAL KYOSHO MASTERS jde o opravdu velký závod jak pro mechaniky, tak i pro samotné jezdce.

Do Prahy jsme odjížděli s ambicí obhájit loňský výsledek, tedy třetí místo. Tým byl oproti loňsku obměněn, avšak nikoli oslaben. Svou premiéru si po boku Jakuba Blechy a Petra Sibeke odbyl Filip Senko, který v průběhu závodního roku sbíral zkušenosti a na akci odjížděl ve skvělé formě.

V sobotu 20. 6. již v devět hodin se do OC Letňany dostavili naši závodníci společně s podpůrným týmem. U dráhy vztyčili „věž“ určenou pro piloty vyladěného speciálu, z níž bylo dobře vidět na celou dráhu a dal se z ní stroj po dráze pohodlně vést. V jejích útrobách pak byl uložený servis a proviant. Čas zbývající do startu byl využitý na trénink. Letošního jubilejního závodu se zúčastnilo celkem deset týmů. I letos zde byli zahraniční účastníci, výzvu tentokrát přijali minizetkaři z Německa.

Závod byl odstartován přesně ve 13 hodin. Našemu týmu se dařilo od samého začátku. Jakub se držel v popředí startovního pole společně s týmem z Prahy. Bohužel závody provázely problémy s měřením, které podvakrát zkolabovalo, což vedlo k jeho opakovanému spuštění a následnému ručnímu sčítání dosažených výsledků. Během dne se kluci střídali při výměně baterii, tedy zhruba po 45 minutách. V tu dobu se také prováděla kontrola technického stavu autíčka a případné poškození se ihned opravovalo. V noci se pak střídali jen dva závodníci, aby si třetí mohl déle odpočinout a doplnit energii na další hodiny závodů. Při prvním přerušení závodu byli naši závodníci ve vedení. Měli najeto 2836 kol a na tým z Prahy náskok 23 kol. Pak se přenesly technické problémy na nás. Spálený motor, ulomený vodič napájení motoru a následně zlomený držák motoru znamenali ztrátu rozestupu. Po druhém vynuceném přerušení nastupovali naši do závěrečného boje s pouhým náskokem 3 kol, který v napjaté atmosféře nedokázali udržet.

V cíli závodu měli kluci najeto 7350 kol, což znamenalo ztrátu pouhých 24 kol na vítězný tým pořádajícího klubu První MINI-Z Racer. Další, v pořadí třetí tým (AVZO Neratovice) byl od nás vzdálený 199 kol. Jen těmto třem se podařilo překovat magickou hranici 7000 kol. Závěrečného odpočítávání vteřin do konce závodu a jeho slavnostního vyhodnocení se ujal Martin Dejdar. Společně s Alanem Treterou, hlavním organizátorem a propagátorem akce, jezdcům gratuloval, předával poháry a ceny od sponzorů. Na zdárném průběhu akce se podílely i další. Paní Blechová taktéž v noci nezamhouřila oka, hlídala provoz na trati a převrácená autíčka vracela zpět na kola. Anička Sibeková v postavičce kuřete provázela hostesky, které od přihlížejících vybíraly dary na charitu. Jak je již nepsaným pravidlem, i letos byla atmosféra závodů perfektní a nálada závodníků výborná.

Odkaz na fotografie: trcacz.rajce.idnes.cz/24h_pro_Kure_2015

6. závod Speed Challenge 2015 – asfalt Solnice

V sobotu 13. 6. 2015 odjeli závodníci Jakub Blecha a Peťa Sibeke do Solnice, kde se na asfaltovém parkovišti za automobilkou odstartoval další závod Speed Challenge 2015. Jakub Blecha startoval v kategorii STOCK s novým podvozkem auta a se starým v kategorii HOBBY Junior, Péťa Sibeke v kategorii HOBBY Junior a TRUCK. Počasí se opět vydařilo – vysvitlo sluníčko, krém na opalování byl nutností. Teplota asfaltu byla 54 °C. Vzhledem k malému počtu závodníků byl problém s dobíjením baterii a tak nekteré rozjížďky i finálové jízdy jel Jakub s jen částečně nabitou baterii.

Jakub Blecha si v kategorii HOBBY držel umístění v rozjížďkách mezi 3. a 4.místem. V kategorii STOCK byl na prvním místě. Péťa Sibeke si držel ve svých kategoriích 1.místo.

Finálové jízdy se vydařily oběma Třebechovickým závodníkům. Petr Sibeke si odvezl ze Solnice v kategorii HOBBY 1. místo a v kategorii TRUCK 1. místo. Jakub Blecha si v kategorii STOCK odvezl 1. místo a v kategorii HOBBY 2.místo.

Celkové pořadí šampionátu Speed Challenge 2015 po 6. závodu (obsahuje 12 závodů) je následující: KATEGORIE HOBBY: 1. místo – Petr Sibeke (Jakub Blecha odejel zatím pouze jeden závod). KATEGORIE TRUCK: 1. místo – Petr Sibeke KATEGORIE STOCK: 2. místo – Jakub Blecha

Foto ze závodů: trcacz.rajce.idnes.cz/6.zavod_Speed_Challenge_2015_Solnice

Třebechovický pohárek

... je každoročně posledním závodem, který se jede na konci školního roku a tedy i naší sezóny. Ne jinak tomu bylo i letos.  K poslednímu závodu se sešlo osm juniorských závodnílů a šest tatínků - mechaniků.Kategorie byla jen jedna, Junioři - Standard.

Z rozjížďkových skupin se kluci rozdělili podle výsledků do dvou skupin finálových. Lehce jsme přetáhli čas běžně kroužku vyčleněnný, Vyhlášení výsledků a tombola proběhly krátce po 19h. Jak to celé dopadlo?