Archiv měsíceKvěten, 2015

5. závod Speed Challenge 2015 – asfalt Solnice

Posledním závodem Mini-Z v Praze skončila sezóna Českého poháru, závod 24 hodin pro Kuře 2015 se startuje 20. června 2015 v Praze v OC Letňany.

V sobotu 16. 5. 2015 odjeli závodníci Jakub Blecha a Peťa Sibeke do Solnice, kde se na asfaltovém parkovišti za automobilkou odstartoval 5. závod Speed Challenge 2015. Jakub Blecha startoval ve své kategorii STOCK a Péťa Sibeke v kategorii HOBBY Junior a TRUCK. Počasí se vydařilo – vysvitlo sluníčko, krém na opalování byl nutností.

Petr Sibeke měl z počátku problémy s přenosem signálu mezi vysílačkou a modelem a tak v první rozjížďce odstartovali pouze dva náklaďáky. Díky jeho šikovnému mechanikovi (taťkovi) byla závada brzy odstraněna a v druhé rozjížďce už Petr startoval. Jakub Blecha si ve své kategorii držel umístění v rozjížďkách mezi 2. a 3. místem. Jeho ztráta na vedoucího závodníka byla 1 až 2 vteřiny.

Finálové jízdy se vydařily oběma Třebechovickým závodníkům. Petr Sibeke si odvezl ze Solnice v kategorii HOBBY 1. místo a v kategorii TRUCK 1. místo. Jakub Blecha si v kategorii STOCK odvezl 2. místo.

Konečné výsledky 5. závodu:

Hobby Junior: 1) Petr Sibeke, 2) Michal Wolf, 3) Václav Petr

Hobby: 1) Zdeněk Janeček, 2) Míra Matějus 3) Pavel Šponar

Stock: 1) Milan Wolf, 2) Jakub Blecha, 3) Zdeněk Janeček

Truck: 1) Petr Sibeke, 2) Martin Minyuk, 3) Míra Matějus

Celkové pořadí šampionátu Speed Challenge 2015 po 5. závodu (obsahuje 12 závodů) je následující:

KATEGORIE HOBBY: 1. místo – Petr Sibeke

KATEGORIE TRUCK: 1. místo – Petr Sibeke

KATEGORIE STOCK: 2. místo – Jakub Blecha

Foto k závodům:  trcacz.rajce.idnes.cz/5.zavod_Speed_Challenge_2015_Solnice