Archiv měsíceDuben, 2015

Český pohár ukončen

Zatímco si team Sibekových mířil do Rychnova nad Kněžnou pro body do celkového hodnocení ročníku soutěže a další dvě medaile za první místo v kategoriích Hobby a Truck, Blechovi a Blažkovi zamířili do Policejního muzea v Praze. Zde se konalo páté, tedy poslední, kolo Českého poháru.

Účast si nenechal ujít takřka nikdo, kdo se v předchozích kolech aspoň jednou angažoval. Bylo jasné, že v mezerách mezi rozjížďkami se najde chvilka na projití zajímavé expozice. Obě kategorie, Standard i Stock, byly obsazeny takřka stejným počtem závodníků. Obě tyto skutečnosti a fakt, že je otevřeno od desíti do sedmnácti hodin, organizátorům nabouraly původní plány o průběhu. Díky vstřícnosti vedení muzea bylo možné závod dojet a vyhlásit výsledky, ačkoli akce skončila dlouho po zavírací době.

Jak to tedy dopadlo. V již tradičním souboji se utkali vysokomýtští Petr Dvořák a Petr Švec a náš Jakub Blecha a to v obou uvedených kategoriích. Nutno připomenout, že vyhodnocení Standardů se pro juniory a seniory provádí zvlášť, avšak ve Stocku se toto dělení neprovádí. Tedy, Jakub si odvezl za poslední kolo závodů dvě stříbrné medaile a za celý Český pohár pak pohár za druhé místo v kategorii junior standard. Měl navíc ještě štěstí v závěrečné losované tombole, kde vyhrál do své sbírky závodní karoserii. Druhým naším zástupcem byl Pavel Blažek junior. Účastnil se celkem dvou závodů z pěti, tedy do celkového pořadí se nijak významně nezapsal, avšak v konkurenci jedenácti juniorských závodníků ve Standardu dokázal vybojovat krásné páté místo, celkově dojel v samém středu startovního pole, tedy dvanáctý. Sobota 18. dubna 2015 tak patří k dalším dnům této sezóny, na který budeme rádi vzpomínat. Za reprezentaci v Rychnově i v Praze patří zúčastněným dík. Fotografie najdete v naší Fotogalerii nebo na stránkách našich spřátelených klubů.

Třebechovice pod Orebem mají svého vicemistra Evropy

 O víkendu 27. - 29. 3. 2015 se zástupci kroužku TRCA z DDM Třebechovice pod Orebem, opět po roce, vydali na závody Mistrovství Evropy a Mistrovství České republiky KYOSHO MASTERS 2015. Tentokrát byla skupina početnější. Jakub Blecha, Pavlík Blažek, Michal a Filip Senkovi a Petr Sibeke se v předstihu zapsali do vyhlášených technických kategorií. Někdo do jedné, jiný třeba do tří. Nejobsazenější byla Production Class, což jsou modely jen s minimálním povoleným tuningem. Vyjma Pavlíka se do ní přihlásili i všichni naši borci. Touring class se vzhledově od předchozí kategorie neliší, ale pod karoserií již rozdíl vidět je. Povolen je zde tuning jen od firmy Kyosho. Na startovní listině byly jména Kuby a Pavlíka. Competition class pak dovoluje jakýkoli komerční tuning. Jediným zástupcem za klub zde byl Pavlík. Kategorie „Group-C“ je specifická nejen povoleným tuningem, ale též koncepcí vozů Le Mans. Zde bojovali Kuba a Petr, neboť mají na ni auta připravená z našich závodů. Pátá, námi neobsazená kategorie Formule 1, je určena pro modely odlišné konstrukce, které v našem klubu nikdo nevlastní.

Akce začala již v pátek, kdy kolem 17 hodiny pořadatelé začali se stavbou dráhy hrubou, tedy obrácenou stranou nahoru. Od 19 hodin již byla dráha otevřena pro trénink a nastavování aut. Nespornou výhodou akce byla možnost ubytování v místě, tedy v Hostelu Sokol, což jsou pokoje v podkroví nad tělocvičnou. Na sobotním programu byly registrace, jízdy měřeného tréninku a kvalifikační jízdy. Po večeři nás čekalo překvapení - projížďka lodí po Vltavě. Počasí přálo, nepršelo, jen se ochladilo a tak jsme těšili zpět do vyhřátých prostor. Čas již zbyl jen na úklid aut a potřebný spánek. V neděli se jely již jen finálové jízdy. Po ukončení závodů nás ještě čekalo společné focení s panoramatem Prahy na střeše budovy, slavnostní vyhlášení výsledků a tombola. Letos jsme byli úspěšnější:

Group-C

 • Mistrovství Evropy - 3. místo – Jakub Blecha
 • Mistrovství České republiky - 2. místo – Jakub Blecha
 • Mistrovství Evropy – 6. místo – Petr Sibeke
 • Mistrovství České republiky - 3. místo – Petr Sibeke

Touring Class

 • Mistrovství Evropy - 4. místo – Jakub Blecha
 • Mistrovství České republiky - 3. místo – Jakub Blecha
 • Mistrovství Evropy - 15. místo – Pavel Blažek

Production Class

 • Mistrovství Evropy - 2. místo – Jakub Blecha
 • Mistrovství České republiky - 2. místo – Jakub Blecha
 • Mistrovství Evropy - 11. místo – Petr Sibeke
 • Mistrovství Evropy - 13. místo – Filip Senko
 • Mistrovství Evropy - 28. místo – Michal Senko

Competition Class

 • Mistrovství České republiky - 3. místo – Pavel Blažek
 • Mistrovství Evropy – 11. místo – Pavel Blažek

   Domů jsme dovezli celkem sedm pohárů, na čemž měl největší zásluhu Jakub Blecha, který jich získal celkem pět, z toho dva za umístění v celkovém pořadí - tedy za evropskou soutěž.

Děkuji všem, kteří se soutěže zúčastnili.