Archiv měsíceÚnor, 2015

4. závod GP MINI-Z CUP

Předposlední závod GP MINI-Z CUPu proběhl v neděli 15.2.2015 v prostorách DDM Třebechovice pod Orebem. Přípravy začaly již předcházející večer, kdy se oproti zvyklostem sjela na místo i většina závodníků z nedalekého Vysokého Mýta. Přípravou prostor a tréninkem den rozhodně nekončil. Při společné večeři v nedaleké restauraci byl konečně čas na to probrat témata, na která v průběhu závodů není čas.

Ráno, krátce po osmé hodině, začali přijíždět ti, kteří v DDM nenocovali. Na trati bylo rušno, neboť její povrch byl poněkud odlišný. Relativně novou RPC dráhu pro tento závod zapůjčil Jirka Tlustý. Znamenalo to, že její přilnavost byla vyšší než ta, na níž jsou všichni zvyklí, a že je třeba upravit styl jízdy, což se ne každému podařilo. Na účasti se negativně podepsaly probíhající jarní prázdniny. Dohromady tyto skutečnosti upravily výsledkovou listinu, která se jinak pomalu dala kopírovat ze závodu do závodu.

Standard

V kategorii seniorů nenašel Jirka Vaněk přemožitele, neboť v ní jel sám. Boj o body v celkovém pořadí byl pro něj samozřejmě vyšší motivací.

V kategorii starších juniorů se prvenství nevzdal Petr Dvořák, který svedl boj se svým klubovým kolegou Petrem Švecem. Překvapením bylo třetí místo pro Filipa Senka, na jehož výkon nestačil Jakub Blecha, který se jinak pohybuje na předních pozicích. Tentokrát se mu nepodařilo naladit auto tak, aby se v první trojici udržel.

Mezi mladšími juniory si s chladnou hlavou a precizní jízdou své první místo obhájil Petr Sibeke. Svou životní jízdu předvedl Pavel Blažek junior, který dojel na druhém místě. Těsně za ním se umístil jeho třebechovický kolega Michal Senko. Kubovi Novákovi se na přilnavém povrchu, o proti předchozím závodům, nedařilo a dojel na čtvrtém místě. Radek Šajn v den závodu změnil vadný vysílač KT-18 za PERFEX EX-5UR ASF, což je jedině dobře, leč bez přípravy a seznámení se s novými funkcemi ho poslal na konec výsledkového pole.

OPEN

V kategorii Senior se sešli hned tři kvalitní jezdci. Radost z vítězství měl nakonec Tomáš Svoboda, který najel stejný počet kol jako druhý Jirka Tlustý, jen v lepším čase. Třetí příčka patřila Jirkovi Vaňkovi, který na ně ztratil dvě kola.

Pořadí starších juniorů doznalo o proti předchozím závodům změnu. Na příčce nejvyšší stanul zaslouženě Petr Švec, který KONEČNĚ porazil Petra Dvořáka. Třetí v pořadí skončil Jakub Blecha.

Tak jako ve Standardu v seniorech dojel nikým neohrožen Jirka Vaněk pro první místo v kategorii, tak si zde pro své první místo v mladších juniorech dojel Petr Sibeke.

PAPAS

V této odlehčené kategorii se utkali bez jednoho všichni přihlášení jezdci. V ostatních byly stavy poloviční. Vítězem se stal Vláďa Švec, následován Martinem Doubkem. Oba měli shodný počet kol, o pořadí rozhodl čas. I Romanu Dvořákovi trať sedla a dojel na místě třetím. Roman Šeda dojel sice čtvrtý, ale celkově si stále drží třetí místo. Výsledkem své vyhlídkové jízdy listinu tradičně uzavírá Pavel Blažek senior.

Závěr patřil tombole, z níž si každý odnesl nějakou drobnost, ti šťastnější třeba i karoserii. Celý den se bylo možné občerstvit v depu u hodných maminek, které napekli a na místě kávu či čaj uvařili, a kterým za to patří dík. Poděkování patří všem, kteří akci podpořili svou účastí i pomocí.

Ve fotoalbu najdete již tradičně odkaz na pár snímků ilustrujících průběh akce.

gp4
Výsledky 4. závodu GP MINI-Z CUP

Závodní víkend v Rychnově nad Kněžnou a Třebechovicích pod Orebem

Závodní víkend 14.-15.2.2015.

O tomto víkendu jsme se zúčastnili závodu vozidel 1:10 v Rychnově nad Kněžnou, o den později v Třebechovicích pod Orebem, 4.závodu GP 2014-2015.

Celý víkend už začínal v pátek, kdy jsme od Jirky Tlustého z hradeckého letiště přivezli dráhu.

V sobotu ráno jsme ve složení Jakub Blecha a Petr Sibeke dojeli do Rychnova Habrové, sbírat důležité body do šampionátu Speed Challenge. Jakub Blecha jel kategorii STOCK, Petr Sibeke si kategorie rozšířil na HOBBY Junior, FORMULE a TRUCK. Po zdařilých rozjížďkách přišly čtyři finálové jízdy.

Výsledky jednotlivých kategorii: STOCK – Jakub Blecha – 2.místo

Hobby Junior – Petr Sibeke – 1.místo

FORMULE – Petr Sibeke – 4.místo

TRUCK – Petr Sibeke – 1.místo

Po závodech se zabalilo - a rychle domů. V 18:00 hodin již bylo naplánováno postavení dráhy na GP v tělocvičně DDM Třebechovice pod Orebem a po jejím dostavení následoval trenink. Tohoto se už účastnili i závodníci z Vysokého Mýta, kteří ochotně se stavbou dráhy pomohli.

FOTO ze závodů: trcacz.rajce.idnes.cz/2.zavod_Speed_Challenge_2015

Mezinárodní mistrovství ČR Mikro 2015 v Bystřici pod Hostýnem

O víkendu 30.ledna až 1.února 2015 jsme se zúčastnili závodů Mezinárodního mistrovství ĆR Mikro 2015 v Bystřici pod Hostýnem, ve „Společenském domu Sušil“. Jelo se na kobercové trati, mechových pneumatikách a v neznámých prostorech. Protože měli naši závodníci po vysvědčení v pátek prázdniny jeli jsme na místo už ráno. Počasí na cestu příliš nepřálo (déšť a sníh) a tak jsme dorazili na místo kolem 14 hodiny. Ubytovali jsme se, postavili startovní depo a začalo se trénovat. Z počátku byly problémy s nalepením vhodných pneumatik. Pak se vše podařilo vyladit a trénovalo se až do pozdních večerních hodin. Ubytování jsme měli v gymnastické tělocvičně, nové sociální zařízení a sprchy byly k dispozici. Stravování jsme měli zajištěno v přilehlé jídelně a občerstvení v baru. Pořadatelé zajistili teplé snídaně, obědy i večeře. Samotné závody začaly v sobotu ráno. Slavnostního zahájení byl přítomen i starosta města.

Jelo se hned v několika kategoriích. STOCK M28, OPEN M28, TRUCK M32. V dalších kategoriích FORMULE M24, RETRO M24, EXPERT M24 jsme zastoupení neměli.

Z našich závodníků se zúčastnil Jakub Blecha, Petr Sibeke a Michal a Filip Senkovi. Všechny kategorie byly silně obsazeny. V kategorii STOCK jelo 30 závodníků, v kategorii OPEN 12 závodníků a v kategorii TRUCK 12 jezdců. Celkem se jelo 45 jízd v kvalifikačních a finálových jízdách.

Výsledky rozjížděk: STOCK: Jakub Blecha 4.místo, Petr Sibeke 10.místo, Filip Senko 15.místo, Michal Senko 21.místo.

OPEN: Jakub Blecha 8. místo

TRUCK: Jakub Blecha 3. místo, Petr Sibeke 4. místo

Výsledky finálových jízd: STOCK: Jakub Blecha 7. místo celkově a 4. místo v kategorii Junior, Petr Sibeke 8. místo celkově a 1. místo v kategorii žák, Filip Senko 13. místo celkově a 6. místo v kategorii Junior, Michal Senko 22. místo celkově 3. místo v kategorii žák.

OPEN: Jakub Blecha 6. místo celkově a 3. místo v kategorii.

TRUCK: Jakub Blecha 3. místo celkově, Petr Sibeke 2. místo

Na závěr závodního dne, což bylo kolem 20:00 hodin proběhlo slavnostní vyhodnocení a předání diplomů a pohárů. Celkový dojem ze závodů bohužel pokazil ceremoniál, kdy byla vyhodnocena kategorie žák a senior, bohužel chybělo vyhodnocení Juniorů, taktéž v některých kategoriích bylo oceněno pohárem pouze první místo. Tombola se neuskutečnila, neboť se pořadatelům nepodařilo zajistit hodnotné ceny slíbené od sponzorů.

V neděli 1.února 2015 se na hlavní sportovní hale uskutečnily závody OFF ROAD a na společenském sálu byla umístěna klasická Kyosho RCP dráha. Zde se uskutečnily závody dle propozic Mistrovství. Zde měli svou závodní účast všichni naši závodníci – Jakub, Petr, Michal i Filip. Pořadatel na naši žádost nejprve provedl umytí dráhy, neboť její mastnota omezovala stabilitu aut. Po uschnutí dráhy byly provedeny rozjížďky a poté finálové jízdy. Konečné pořadí v závodě bylo následující: Jakub Blecha - 1.místo, Petr Sibeke - 2.místo, Filip Senko - 3.místo, Michal Senko - 4.místo.