Archiv měsíceListopad, 2014

Sezóna 2014-15 začala

 Pro kluby a jednotlivce, kteří se již pravidelně účastní závodů GP MINI-Z CUP začala uplynulým víkendem závodní sezóna. Se svými modely aut se sjeli do Orlovny ve Vysokém Mýtě. Počet se blížil třicítce závodníků přihlášených do kategorií Standard, Open a nově i Papas, což je kategorie pro tatínky mladých závodníků, kteří se rozhodli změřit své síly ve speciální kategorii, Nejde zde tolik o emoce a radost z vítězství, ačkoli i to k závodu patří, ale o test techniky, kterou tak  pečlivě svým ratolestem šlechtí. Výsledky v porovnání s hlavním startovním polem opravdu spadají pod její průměr.

Závod se rozjel po deváté hodině, kdy již byli všichni zaregistrovaní a měli projetou trať v rámci času určenému pro trénink. Po dvou rozjížďkách každé skupiny následovalo rozdělení závodníků do skupin pro finálové jízdy, které byly v každé skupině tři, přičemž se odepisovala ta nejméně bodovaná.

Nejlépe se vedlo Kubovi Blechovi, který,ačkoli se po úvodních rozjížďkách propadl do skupiny B, jako první najel 36 kol ve finálové rozjížďce. Jeho soupeři se však v dalších kolech zlepšili a tak mu jeho výkon nakonec stačil na druhé místo v kategorii. Bratři Senkovi jedou svou první sezónu. Skvěle si vedl Filip Senko, který se probojoval na čtvrtou příčku v kategorii starších juniorů, jeho bratr skončil pátý v mladších juniorech. První příčku v této kategorii obsadil Petr Sibeke po souboji s dalším nováčkem Jakubem Novákem z RCK Prachatice.

Open je kategorie, která má pro svou divokost zúžený počet závodníků. Udržet na trati přemotorovaný speciál už chce mít spoustu zkušeností, proto mezi mladšími juniory není příliš oblíbená.

V následující tabulce jsou uvedeny výsledky

 
GP1