Archiv měsíceŘíjen, 2014

Český pohár zahájen!

 V sobotu 25.10.2014 se jelo úvodní kolo Českého poháru sezóny 2014-2015. Závod se konal v prostorách Prvního Mini-Z Racer ve Zlatnické ulici v Praze.
V rámci slavnostního zahájení k závodníkům promluvili zástupci organizujících klubů Alan Tretera za hostující klub, Jiří Vaněk za RC Team Vysoké Mýto a Pavel Blažek za TRCA Třebechovice pod Orebem. V tomto krátkém projevu poděkovali zúčastněným za přízeň a účast v již třetím ročníku, seznámili je s organizací závodů, které se budou do celkových výsledků počítat a popřáli všem mnoho úspěchů.

I letos se Český pohár jede v kategoriích STANDART a EXPERT. Závodníci se do jednotlivých závodů mohou registrovat prostřednictvím Internetu. Většina toho využila již v prvním závodu, zbytek se přihlásil na místě. V kategorii STANDART nakonec odstartovalo 16 závodníků, v kategorii EXPERT 12 závodníků.
TRCA - DDM Třebechovice p.O. tentokrát reprezentoval jen Jakub Blecha a to v kategorii STANDART. Další tradiční závodník, Petr Sibeke, v témže čase obhajoval zlatou medaili v závodech vozidel měřítka 1:10 v Rychnově nad Kněžnou. Závod v kategorii HOBBY Junior vyhrál, čímž si zlatou medaili pojistil. Ale zpět do Prahy. Kuba v rozjížďkách vyjížděl z druhé pozice v první skupině, tedy mezi elitou za Petrem Dvořákem, svým největším konkurentem z Vysokého Mýta a tuto pozici obhájil i do finálových jízd.
Finálové jízdy je jely doslova kolo na kolo. Jakub Blecha tlak zvládl a pozici uhájil.

Znamenalo to jak druhé místo za Petrem Dvořákem z Vysokého Mýta v juniorské kategorii tak i v celkovém pořadí a o to je naše radost větší. Akce končila slavnostním ceremoniálem s předním medailí a tombolou.

Snímky najdete v našem Fotoalbum.

RC závodní den Kolín – zima 2014-2015

18.října 2014 jsme vyrazili na závody vozidel 1:10 do Kolína. Jakub Blecha si pořídil vlastní závodní auto a tak mohl závodit společně s Petrem Sibeke. Zimní série závodů v hale se jede na kobercovém povrchu pro OnRoad i OffRoad auta v Kolíně. Bylo si možno si vybrat oblíbenou kategorii – závody pro OffRoad jsou doplněny o terénní prvky. Jelo se ve sportovní hale SOŠ stavební v Kolíně, ulice Brankovická.

Termíny závodů 18.10. 2014, 15.11. 2014, 29.11. 2014, 3.1. 2015, 14.2. 2015, 7.3. 2015, 4.4. 2015.

Oproti domácím jsme měli výhodu ve startovném, neboť každý kdo měl cestu ze svého bydliště delší než 70 km, zaplatil poloviční startovné. Samotné závody se jeli na 3 kvalifikace - dva lepší výsledky se sčítají a po postupu do finále - 3 finálové jízdy - dva lepší výsledky se sčítají.

Všechny kategorie se jedou do celkového pořadí. Z celkových 7 závodů se bude počítat 5 lepších výsledků.

Kategorie: TOURING CAR , TOURING CAR LIMITED, KADET, BUGGY 1/10, SHORT COURSE 1/10.

Výsledky závodů: TOURING CAR LIMITED - Jakub Blecha byl nominován do druhé startovní skupiny „B“ (celkem 2x8 závodníků) po kolizi a ulomení držáku motoru, první rozjížďkovou jízdu nedokončil, ve druhé a třetí skončil na prvním místě. Tedy postoupil do skupiny „A“ a zde se rozjížděl z 5.místa na roštu. Ve finálových jízdách se Kubovi příliš nedařilo, jeho auto se převracelo a tak skončil v TOP 10 na hezkém 7.místě. Petr Sibeke skončil v kategorii celkově na 14.místě, ale díky věkové kategorii KADET (do 13 let věku) získal diplom za krásné 2.místo.

Foto vloženo v záložce fotoalbum.  trcacz.rajce.idnes.cz/RC_zavodni_den_Kolin_-_18.10.2014

Třebechovický pohár 2014

 ...a tak se i stalo. Dnes jsme odjeli Třebechovický pohár v prostorách nové klubovny našich kamarádů ve Vysokém Mýtě. Jelo se jen v jedné kategorii a to STANDARD. Vše probíhalo jako při GP MINI-Z CUPu. Máme tedy vyzkoušeno a první kolo této akce, které připadá na 9. 11., může začít. Ale zpět k dnešnímu dopoledni.

Od osmé hodiny se sjížděli účastníci. Na startovní rošt se nakonec postavilo patnáct závodníků. Byli rozděleni do tří rozjížďkových skupin a soutěžili nově ve čtyřech kategoriích. Mimo mladších a starších juniorů a seniorů si premiéru odbyli "Papas", neboli tatínkové-technici, kteří toho moc nenajezdí a raději se starají o modely svých synů. 

V jednu hodinu bylo dobojováno. V nedaleké restauraci jsme čas čekání na donesení oběda strávili vyhlášením výsledků.

Za TRCA si výborně vedli:

Petr Sibeke, který v kategorii mladší junior vybojoval první místo.

Filip Senko se probojoval se do finálové skupiny "A" a byl ve stejné kategorii druhý.

Kuba Blecha v kategorii starších juniorů obsadil druhé místo.

V první desítce jezdců v celkovém pořadí dojel i Pavel Blažek jr. (4. místo v ml. juniorech), Michal Senko dojel celkově čtrnáctý (5. místo v ml. juniorech).

V kategorii Papas za TRCA nakonec nikdo barvy klubu nehájil.

První tři v každé kategorii si odnesli malou cenu. Keramické poháry za celkové pořadí však zůstaly ve Vysokém Mýtě. Odkaz na fotky z akce opět naleznete v nabídce Fotogalerie.

Dříve než zmiňovaný GP MINI-Z CUP se letos rozjede Český pohár - sezóna 2014/15 a  to již příští sobotu 25.10. závodem ve Zlatnické ulici v Praze.

Stát se může ledacos,..

 ...třeba že se pojede v neděli 19.10. Třebechovický pohár ve Vysokém Mýtě  ;-) 

Naši kamarádi totiž otevírají svou novou klubovnu a chtěli uspořádat závod. No, a že jsme se shodou okolností chystali na organizaci vlastního, dali jsme to dohromady. Pojede se jen v technické kategorii Standard, avšak v obvyklých věkových, navíc si zde odbudou svou premiéru Papas - tatínkové - technici. Tedy, 19.10. v Mýtě. Držte palce.

Den otevřených dveří

 Září je tradičně měsícem, kdy DDM prezentuje své aktivity veřejnosti a ne jinak tomu bylo i letos. Naší klubovnu navštívilo spousta zvědavců, někteří si ji nejen prohlédli ale využili též možnosti si vyzkoušet, co jízda s RC autíčkem obnáší. Třeba se i letos povede a přidá se k nám nový závodník.

Začínáme nový školní rok 2014/15

   Vítejte na naších stránkách! I v tomto školním roce, závodní sezóně, se zde budeme snažit informovat o akcích, které se blíží a nebo již proběhly.

Tak třeba hned v neděli 19.10. se pojede ve Vysokém Mýtě "zahřívací" závod před sezónou GP MINI-Z CUP. Akce je pořádána při příležitosti otevření nové klubovny naších kamarádů.